SÖDERTÄLJE’DE ARABADA ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN BİNDİĞİ ARABA İSVEÇ DEMOKRATLARI YEREL POLİTİKACISINA AİT ÇIKTI

Irkçı İsveç Demokratları (SD) adlı partinin Södertälje Belediye Meclisi üyesi Beata Milewczyk'in arabası çıktı. Milewczyk, ‘Onu çoculkuğundan beri tanıyorum. Hâlâ arkadaştık” açıklamasını yapıyor.

SÖDERTÄLJE’DE ARABADA ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN BİNDİĞİ ARABA İSVEÇ DEMOKRATLARI YEREL POLİTİKACISINA AİT ÇIKTI
SÖDERTÄLJE’DE ARABADA ÖLDÜRÜLEN ÇETE ÜYESİNİN BİNDİĞİ ARABA İSVEÇ DEMOKRATLARI YEREL POLİTİKACISINA AİT ÇIKTI Admin
Bu içerik 806 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Salı günü, yerel SD politikacı Beata Milewczyk'in arabasında otururken bir çete suçlusu öldürüldü. Beata Milewczyk, Länstidningen Södertälje'ye gazetesine, onu çocukluğundan beri tanıdığını söylüyor ve “Onunla hâlâ iyi arkadaştık” diyor.

Genel olarak bilinen Södertälje çete ağıyla olan belirlenmiş bağlantıları hakkında hiçbir fikri olmadığını söylüyor. SD, Milewczyk'e karşı bir dışlama davası açıyor. Basın sekreteri Ludvig Grufman bir yorumda, "Koşullar ve özellikle de söz konusu kişinin kararıyla ilgili pek çok yanıtlanmamış soru var" diyor.

Yerel politikacının arabasında öldürülen çete üyesi birkaç suçtan hüküm giydi ve polis soruşturmalarındaki bilgilere göre Södertälje çete ağının genç fraksiyonunda merkezi bir rol oynuyordu. Akşam saatlerinde Expressen gazetesi, Audi S8 marka aracın hem belediyede hem de bölgede görev yapan bir politikacıya ait olduğunu ortaya çıkardı. Yerel politikacıya ulaşmaya çalışan Expressen gazetesi yanıt alamıyor.

Politikacı Beata Milewczyk daha sonra çarşamba günü Expressen gazetesine döneceğini kısa bir mesajla yazıyor ama ve o zamandan beri Expressen'in temas girişimine yanıt vermiyor. Milewczyk, Länstidningen Södertälje gazetesine daha önce söylediklerini tekrar ediyor. Kişiyi çocukluğundan beri tanıdığını ve uzun süredir birbirlerine yakın yaşadıklarını söylüyor. Aynı zamanda “Hâlâ iyi arkadaştık” diyor.

Polis, birkaç yıldır onun Södertälje çete ağına bağlı olduğunu biliyor - bu bağlantılar genel olarak biliniyordu - ancak Beata Milewczyk LT'ye, onun bir suç çetesiyle bağlantısı hakkında hiçbir "fikri" olmadığını söylüyor. Audi’yi birlikte finanse ettiklerini ve kendi üzerine kayıtlı olduğunu gazeteye söylüyor. İkili, arabanın satılmasına karar vermişlerdi. Kişi, bir alıcı bulunmuştu ve onunla çarşamba günü buluşacaktı. Fakat aynı akşam arabada öldürüldü.

Bu durum karşısında olayı, İsveç Demokratları basın sekreterleri Ludvig Grufman aracılığıyla yorumluyor, "Dava hakkında ortaya çıkan bilgiler dikkat çekici ve çok ciddiye aldığımız bir şey. Koşullar ve özellikle söz konusu kişinin yargısı ile ilgili pek çok yanıtlanmamış soru var. Bu nedenle parti, partinin üye komitesi ile soruşturma açmaya karar verdi."

Södertälje Södertälje Belediyesi yerel politikacı Beata Milewczyk Södertälje çete ağı cinayet İsveç Demokratları silahlı saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ