RUSYA’DAN İSVEÇ’E ÜSTÜ KAPALI TEHDİT

İsveç'in NATO'ya katılması durumunda Rusya'dan uyarı geldi. Rusya, "misilleme önlemleri" alırız, dedi. Rus haber ajansı Interfax, Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili tarafından açıklandığını yazıyor. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde (S) "Rusya'nın bizim bağımsız kararlarımızla hiçbir ilgisi yok" diyor.

RUSYA’DAN İSVEÇ’E ÜSTÜ KAPALI TEHDİT
RUSYA’DAN İSVEÇ’E ÜSTÜ KAPALI TEHDİT Admin
Bu içerik 787 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsveç'in NATO'ya katılması durumunda "misilleme önlemlerine" başvuracağı uyarısını yineliyor. İsveç haber ajansı TT, Rus haber ajansı Interfax'a dayandırarak haber yapıyor.

Ukrayna'nın işgalinden önce Rusya, NATO'nun İsveç'ten değil, Ukrayna ve Finlandiya'dan da dahil olmak üzere yeni üyelik başvurularını onaylamamasını talep etti. İşgalin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü de İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya katılımının "ciddi askeri politika sonuçları" olacağını söyledi.

Interfax haber ajansına konuşan Dışişleri Bakanlığımyetkilisi Sergei Belyayev, “Finlandiya ve İsveç'in, öncelikle askeri bir örgüt olan NATO'ya katılımının, bu ülkelerle olan ilişkilerin tüm ölçeğinin gözden geçirilmesini ve misilleme tedbirlerini gerektiren ciddi askeri ve siyasi sonuçları olacağı açıktır” ifadelerini kullanıyor.

Rus yetkili, "Misilleme önlemlerinin" ne anlama geldiği konusunda ayrıntıya girmiyor. İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, TT haber ajansına yazdığı kısa mesajında, "Rusya'nın bağımsız kararlarımızla hiçbir ilgisi yok" ifadelerini kullanıyor.

Diğer yandan İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, İsveç’in Nato’ya girmek gibi bir sorunu olmadığını yineliyor.

Rusya İsveç Tehdit NATO Nato üyeliği missilleme Finlandiya Ukrayna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ayşe     2022-03-12 ha HA HAAAAAAAAAAAAAAAHA HA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ