İSVEÇ HÜKÜMETİ YENİ YARDIM PAKETİNİ AÇIKLADI

İsveç Hükümeti artan yakıt ve elektrik fiyatlarını telafi etmek için 14 milyar Kron (SEK) yatırım yapıyor. Bireyler için cüzdanlarında ekstra birkaç bin kron demektir.

İSVEÇ HÜKÜMETİ YENİ YARDIM PAKETİNİ AÇIKLADI
İSVEÇ HÜKÜMETİ YENİ YARDIM PAKETİNİ AÇIKLADI Admin
Bu içerik 815 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Ukrayna-Rusya arasındaki savaşın başlamasından bu yana günlük yaşamdaki çeşitli alanlarda maliyetler keskin bir şekilde arttı. Maliye Bakanı Mikael Damberg, Bugün (pazartesi günü) yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.Bazı şeylerin yanı sıra İsveçli otomobil sahiplerine tazminat ödeneceğini duyurdu. Toplamda, hükümet yeni bir destek paketine 14 milyar Kron (SEK) yatırım yapıyor.

Maliye Bakanı Mikael Damberg, bugün Rusya'nın işgali nedeniyle görmekte olduğumuz fiyat artışlarını karşılamak için olağanüstü bir önlem paketi sunduğunu söyledi. Hükümet, bazıları kısa vadede, bazıları ise uzun vadede geçerli olmak üzere, yeni destek için toplam sekiz teklif sundu

  • Dizel ve benzin üzerindeki vergi geçici olarak AB tarafından izin verilen en düşük seviyeye indirilecektir. Böylece bir pompanın fiyatı 1,3 kron düşer. Bu, daha önce duyurulan ve mayıs ayında yürürlüğe girecek olan 50 öre indirimine ek. Teklife göre, indirim kısa vadeli olacak ve 1 Haziran ile 31 ekim 2022 arasında geçerli olacak. Bunun maliyetinin 3,7 milyar SEK olacağı tahmin ediliyor.
  • Artan akaryakıt fiyatlarına ek bir bağlantı, araba sahibi tüm özel şahıslara tazminat ödenmesidir. Destek, bir ya da daha fazla araca sahip olunmasına bakılmaksızın, araç sahibi başına 1.000 SEK olacaktır.
  • Ayrıca ek olarak, 1, 2 ya da 3 numaralı destek alanlarının bir parçası olan ve araba sahibi olan sakinler, ek 500 SEK verilecektir. Hükümete göre, bunlar çoğunlukla seyrek nüfuslu ve mesafelerin büyük olduğu kırsal alanlarda yaşayanlar için düşünülmüştür. Desteğin, ülkenin araç sahiplerine otomatik olarak ödenmesi, hükümetin başlangıç ​​noktasıdır. Tedbirin devlete yaklaşık 4 milyar SEK'e mal olacağı tahmin ediliyor.
  • İsveç'in güney yarısındaki elektrik tüketicileri için, elektrik alanları 3 ve 4'te, uzatılmış bir elektrik fiyatı telafisi önerilmektedir. 100 ile 1.000 SEK arasında bir tazminat mart 2022'de bir ay için olacak, ancak paranın ne zaman ödenebileceği belli değil.
  • Çocuklu aileler için hükümet, mali durumu zayıf olan haneler için doğru bir fayda olduğuna inanıldığından konut ödeneğini geçici olarak artırmak istiyor. Tutarın Temmuz-Aralık 2022 arasında, konut ön ödeneğinin yüzde 25'ine tekabül eden bir miktarda ödenmesi öneriliyor. Yatırımın yaklaşık yarım milyar krona mal olması bekleniyor.
  • İklim ikramiyesi için ayrılan pay 3,9 milyar SEK artırıldı. Bu, elektrikli araba satın alanların yine de mali destek olarak 70.000 SEK alabilecekleri anlamına geliyor. Hükümete göre, fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltmaya devam etmek ve artan iklim bonusu araba satışlarını karşılamak için çaba sarf ediliyor.
İsveç İsveç Hükümeti Maliye bakanı Mikael Damberg yardım paketi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ