ÄNGELHOLM’DA BÜYÜK YANGIN

Bölge itfaiye kurumu, yangının gece yarısından sonra bir kanepede başladığını belirtti. Birkaç saat sonra sis ve rüzgarda beş binaya sıçradı ve halka uyarı mesajı gönderildi. Polis, 20'li yaşlarında bir adamın ağır kundakçılık şüphesiyle tutuklandığını duyurdu.

ÄNGELHOLM’DA BÜYÜK YANGIN
ÄNGELHOLM’DA BÜYÜK YANGIN Admin
Bu içerik 451 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yangınla ilgili olarak 20'li yaşlarda bir genç gece boyunca tutuklandı ve ardından Ängelholm'daki hastane bölgesinde 00.30'dan beri devam eden şiddetli yangın şüphesiyle tutuklandı. Bölge itfaiye kurumu şefi Tobias Aldgård, Helsingborgs Dagblad gazetesine, "Otomatik alarm olarak aldık, yangının hızlı bir biçimde kanepede başlaması ve tamamen gelişmiş olması yangın büyük bir boyut kazanmasına neden oldu" diyor.

Halka önemli bir mesaj olan bir VMA, 04.30'dan hemen önce gönderiliyor ve  Oradaki sakinlerden içeriye girmeleri ve kapıları, pencereleri ve havalandırmayı kapatmaları isteniyor. Bunun nedeni, yoğun dumanın yayılmasının sis ve hafif bir rüzgarla şiddetlenmesidir, olarak değerlendiriliyor. İtfaiye yetkilisi Glenn Borgkvist, “Duman hareketsiz duruyor ve bölgede bastırılıyor. Saat 06.30'da yeni bir VMA yayınlandı ve hâlâ geçerli” diyor.

Basında yer alan haberlere göre, bir huzurevinde başlayan yangın, daha sonra yandaki huzurevine de sıçradı. Bir anaokulu bile yangından zarar görüyor. İtfaiye yetkililerinden Mattias Johansson, “Toplamda, birlikte inşa edilen on bina var ve bunlardan beşi şu anda yanıyor. Saat 03:00'te binalardan birinin tamamen yandığını, yangını sınırlamak için çalışıyoruz ve bunu birkaç saat daha sürdüreceğiz” ifadelerini kullanıyor.

Huzurevindeki yaklaşık 40 kişi otobüslerin yardımıyla bir spor salonuna tahliye edildi. Yaralanmalar hakkında bilgi yok. Kurtarma operasyonuna on itfaiye istasyonundan itfaiye ekipleri katılıyor. Salı sabahı 05'ten hemen önce, bir ekskavatöre bir binanın çevresini kazması ve yakındaki hastaneye bir sınır çizgisi oluşturması emredildi. Binaların doğu tarafı hastaneye bakmaktadır. Yerinde büyük bir ekskavatörümüz var ve mülkü yangının oraya varması için bölüyoruz, ancak daha fazla değil, diyor Glenn Borgkvist 06.30'da kurtarma hizmetinde. Sabah saatlerinde hala yoğun bir şekilde yanıyor, ancak kurtarma servisi yangını sınırlayabileceklerini tahmin ediyor.

Glenn Borgkvist, “Şu anda yangın statik ve üç sınır çizgimizi koruyoruz. Yayılmayacağını kesin olarak söylemek her zaman zordur, ancak şu anda artmıyor ve yakında bazı birimleri hizmetten çıkarmaya başlayabileceğimize inanıyoruz” diyor.

İsveç Ängelholm Huzurevi yangın Tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ