İSVEÇ, UKRAYNA’YA DAHA FAZLA SİLAH GÖNDERİYOR

İsveç, Ukrayna ordusuna 5.000 tank roketi daha gönderiyor. Ayrıca, mayın temizleme için ekipman göndermeyi planlıyor. Savunma Bakanı Peter Hultqvist, TT’ye, Rusya'nın Ukrayna'daki başarı planlarını önleyebilmelerinin çok sevindirici olduğunu söylüyor.

İSVEÇ, UKRAYNA’YA DAHA FAZLA SİLAH GÖNDERİYOR
İSVEÇ, UKRAYNA’YA DAHA FAZLA SİLAH GÖNDERİYOR Admin
Bu içerik 541 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

SVT'nin verdiği bilgilere göre yaklaşık 205 milyon kron değerinde olduğu tahmin edilen yeni silah teslimatına ilişkin resmi karar kısa süre içinde verilecek. İsveç Haber Ajansı TT'ye konuşan Savunma Bakanı Peter Hultqvist, “Ukrayna'yı aktif olarak desteklemeye devam etmenin son derece önemli olduğunu düşünüyoruz. Rusya'nın Ukrayna'daki başarı planlarını önleyebilmek son derece çok sevindirici. Onların mücadelesi aynı zamanda Avrupa güvenlik düzeni için bir mücadeledir” değerlendirmesini yapıyor.

Ayrıca basına yansıyan haberlere göre de, böylece gelecekte daha da fazla teslimat için kapılar açılıyor. Tank roketlerine ek olarak, mayın temizleme için saha ekipmanı göndermeyi planlıyor. Hultqvist, Silahlı Kuvvetlerdeki personelin daha önce Ukrayna ordusunu mayın temizleme konusunda eğittiğini vurguluyor.

Yeni gönderilecek silah İsveç’in ikinci teslimat olacak, İsveç, bir ölçüde kendi yasalarını delerek savaşan ülkeye ikinci kez askeri teçhizat yollamış olacak. Bir süre önce, İsveç Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna'ya ek savaş malzeme bağışlanıp bağışlanamayacağını incelemek üzere görevlendirildi.

Ukrayna’ya yardım edilmesi konusunda bu kez, Meclis Finans Kurulu’nunda silah teslimatına ilişkin kararda oybirliğiyle çıktı. Sol Parti bir önceki teslimata hayır oyu vermişti. Ancak parti içi eleştirilerin ardından konuya bakış açısını değiştirdi ve bu kez lehte oy kullandı.

Sol Parti Baaşkanı Nooshi Dadgostar, “Bu kararda hemfikiriz. Ukrayna'nın kendini savunma hakkı vardır. Daha fazla teslimatı desteklemeye açığız.Sürekli yardıma ihtiyaçları var, bu yüzden gelecekte takip etmemiz gereken bir şey” diyerek açık kapı bırakıyor.

İsveç Ukrayna silah Tank roketi mayın temizleme Savunma Bakanı Peter Hultqvist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kaan     2022-03-25 Rusyayı yıpratmak, zayıflatmak için bizim vergilerimizle ve bize sormadan Ukraynaya silah yolluyorlar.. NATO ( Nord Atlantik Terörist Organizasyon ) neredeyse bütün Avrupanın boynuna tasma taktı. Hayırlı olsun!. Ukraynayı düşünen olsa Ukraynayı bir satranç tahtasına dönüştürmezlerdi.. Cehalet yine kazandı.. Sol Parti de Libya nın bombalanmasını destekledikten sonra ikinci kez emperyal bir uluslararası komployu desteklemiş oluyor. Hepsine lanet olsun...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ