İSVEÇ’TE PASAPORT KUYRUĞU ŞOK EDİYOR

Pandemi dolaysıyla pasaportlarını yenilemeyen İsveçliler, pandeminin hafiflemesi ve kısıtlamaların tamamen ortadan kaldırılmasından sonra pasaport almak için kurumları zorlamaya başladılar. Pasaport bekleme süresinin çok uzun olması nedeniyle Arlanda Havaalanı’nda geçici pasaport almak isteyenler gecenin 03.00 kuyruğa giriyorlar. Havaalanı polisi gündde 50 kadar pasaport verebileceklerini açıklıyor.

İSVEÇ’TE PASAPORT KUYRUĞU ŞOK EDİYOR
İSVEÇ’TE PASAPORT KUYRUĞU ŞOK EDİYOR Admin
Bu içerik 932 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Yeni pasaport almak için bekleme süreleri uzadıkça uzuyor ve yürürlükten kaldırılan pandemi kısıtlamalara bağlı olarak pasaportlarını yenileme talebi hızla artıyor. Ülkenin çeşitli yerlerinde, pasaport sürelerinin sonbahara kadar uzaması nedeniyle yurt dışına seyahat edecek ve henüz pasaport süresi almamış birçok kişi, bu nedenle, polisin geçici pasaport verdiği Arlanda'daki polis ofisinin önünde uzun kuyruklar oluşturuyorlar.

Pazar günü sabahın erken saatlerinde uzun kuyrukta bekleyenlerden ikisi, Stockholm'un Sundbyberg semtinden Per Sternbeck ve Sanna Rantamäki idi. Ancak bir saatten kısa bir süre sonra pasaportsuz olarak tekrar eve dönmek durumunda kalıyorlar. Saat 09'da polis sıranın kapandığını duyuruyor.

Per, “Zamanında büroda olmak için erken geldik ama dışarıda açılmadan önce saat 08'de oradaydık. Fakat, o zaman bile, yaklaşık 150-200 kişi sıradaydı” diyor. Per, Arlanda'daki polis teşkilatının Pazar günü 08.30-14.00 saatleri arasında açık olmasına rağmen, polisin bugün yalnızca 50 pasaport çıkarabilecek zamanı olduğunu söylüyor.

Per, “Pazar sabahı pasaport almak umuduyla insanlar gecenin 03’de uzun kuyruk oluşturmaya başladılar. Aynı kişiler Cumartesi günü de geçici pasaport çıkartmaya çalışmış ancak sonuç alamamışlardı” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Pasaport Kuyruk Arlanda Havaalanı Polis Gecici pasaport
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ