PASKALYA TATİLİNDE ÇIKAN İSYANLAR NEDENİYLE BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Danimarka – İsveç vatandaşı aşırı sağcı Rasmus Paludan’ın Kuranı Kerim’i yakma eylemi nedeniyle İsveç’in bazı kentlerinde olaylar meydana gelmişti. Östergötland Bölgesindeki ayaklanmalara katıldığı ve zarara yol açtığı tespit edilen beş genç gözaltına alındı. Skäggetorp'taki olaylar için üç, Navestad'daki isyanlar için iki kişi kanıtlar yeterli olursa tutuklanacaklar.

PASKALYA TATİLİNDE ÇIKAN İSYANLAR NEDENİYLE BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
PASKALYA TATİLİNDE ÇIKAN İSYANLAR NEDENİYLE BEŞ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI Admin
Bu içerik 657 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis tarafından incelenecek olan bine yakın karmaşık bir materyal var. Amaç, ayaklanmalara aktif olarak katılan daha fazla kişinin tespit edilmesi ve böylece mümkün olduğu kadar çok kişinin yargılanabilmesi için önünün açılması olarak belirtiliyor.

Norrköping Bölge Mahkemesi başsavcısı Torsten Angervåg, ”İsyanlara katıldığından şüphelendiğimiz çok sayıda gencin tutuklanmasını kaldırmamız, yaşlarının küçüklüğünden kaynaklanmaktadır. Olaylara karışan kişilerin haklarındaki soruşturmanın tamamlanacağını ve daha sonraki bir aşamada kanıtların yeterli olduğuna karar verirsek gençler hakkında da dava açılacaktır” dedi.

Norrköping'de gözaltında tutulan iki kişinin sırasıyla 1993 ve 2001 doğumlu erkek olduğu, savcılara göre bu kişilerin kimliklerinin tespit edilmesi mümkün oldu ve polise aktif olarak taş atıldığı ileri sürülüyor. Polise göre, her iki gencin da polis arabalarının faaliyetlerine ve şiddetli ayaklanmalara karşı büyük sabotaj yaptıklarından şüpheleniliyor. Kamuya açık belgelerin gözden geçirilmesi, her iki gencin de daha önce herhangi bir suçunun olmadığını gösteriyor.

Linköping'de gözaltında tutulan üç kişi aynı zamanda 1993, 2000 ve 2001 doğumlu erkekler. Hepsi polis arabalarının faaliyetlerine karşı ağır sabotaj suçundan şüpheleniliyor. Bu üç genç daha önce buna benzer suçtan hüküm giydiler ve polis tarafından biliniyorlar. Üçü de Linköping'de oturuyorlar. Linköping'deki tutukluların polise taş atmanın yanı sıra içlerinden birinin polise havai fişek attığı da söyleniyor.

İsveç Rasmus Paludan Kuranı Kerim yakma Norrköping Linköping Gözaltı ayaklanma Protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ