MALMÖ POLİSİ RASMUS PALUDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR

İsveç’in çeşitli kentlerinde hafta sonu Kuran yakma olayı ve ardından çıkan isyanların ardından Malmö Polisi, Rasmus Paludan'ı etnik gruplara karşı kışkırtmakla suçladı. Aşırı sağcı politikacı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

MALMÖ POLİSİ RASMUS PALUDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR
MALMÖ POLİSİ RASMUS PALUDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYOR Admin
Bu içerik 556 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Malmö Polisi, Danimarka ve İsveç vatandaşı olan siyasi çalışmalarını Danimarka’da yürüten aynı zamanda Skram Kurs (Sıkı Yön) partisi başkanı aşırı sağcı Rasmus Paludan hakkında  Etnik gruplara karşı kışkırtma amaçlı Kuran yakmayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Malmö Polisi daha önce de bu kişi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu ama yürütülen soruşturmaların sonucunda mahkeme takipsizlik kararı vermişti.

Bu konuya ilişkin Malmö'deki yerel polis bölge müdürü Jimmy Arkenheim, “Bunun bir kez daha gözden geçirilmesi gerekebileceğine inanıyoruz” değerlendirmesini yapıyor.

Malmö'deki yerel polis bölge müdürü Jimmy Arkenheim devamla, “Başka bir denemenin daha iyi olacağını düşünüyoruz çünkü bunun kışkırtma olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda buna karşı var olan güçlü bir ifade özgürlüğümüzün olduğuna da inanıyoruz” diyor.

İsveç basınına yansıyan haberlere göre, polis bu kez davanın daha önce olduğu gibi kovuşturmadan kapatılacağına, davanın mahkemede ele alınıp yargılanacağını umuyor.

Bir basın mensubunun, “Sizce bu sefer neden farklı bir değerlendirme olabilir?” sorusuna ise Arkenheim, “Genel resimle ilgilidir. Kanunun kökeni ve amacı etrafındaki arka plana baktığımızda, buna tekrar bakmamız gerektiğini düşünüyoruz. O zaman aynı şeye tekrar gelmek olanaklı” ifadelerine yer veriyor.

İsveç Malmö Polisi Rasmus Paludan Suç duyurusu Kışkırtma Etnik gruplar İslam Müslüman isyan Protesto Kuranı Kerim yakma eylemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ