GÖTEBORG CİNAYETİNE İKİ TUTUKLAMA

Dün akşam saatlerinde Götborg’un Hisingen Bölgesindeki bir jimnastik salonunda işlenen cinayette polis, iki kişinin tutuklandığını duyurdu. Silahlı saldırıda 25 yaşlarında bir genç başından kurşunlanarak öldürülmüştü.

GÖTEBORG CİNAYETİNE İKİ TUTUKLAMA
GÖTEBORG CİNAYETİNE İKİ TUTUKLAMA Admin
Bu içerik 585 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Göteborg’un Hisingen Bölgesindeki Nordic Wellness Jimnastik Salonunda silahlı saldırıyla ilgili ihbar Perşembe günü 18.21'de polise ulaşmıştı. O sırada spor salonunun içinde birkaç kişi bulunuyordu. Polis sözcüsü Anna Göransson, “Bir spor salonunun içinde gerçekleşen bir silahlı saldırıyla ilgili alarm aldık. Orada bulunan birkaç kişi dışarı çıktı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin de olay yerinden ayrıldığını söylendi” ifadelerini kullanmıştı. Olaydan iki saat sonra polis, vurulan kişinin 25'li yaşlarında olduğunu ve öldüğünü duyurdu. Basına yansıyan bilgiye göre kişi başından vurulmuştu.

Aynı akşamın gece saatlerinde 2 kişi gözaltına alındı. Cinayetle ilgisi olduğundan şüpheleniliyor, ancak polis ayrıntılara sahip değil. İnternet sitesinde "Şu anda ön soruşturmadan daha fazla bilgi açıklanamıyor" diye yazıyorlar.

Cinayete kurban giden kişi polis tarafından daha önceden beri biliniyor. 25 yaşında öldürülen kişi, uyuşturucu suçları ve ağırlaştırılmış uyuşturucu suçları da dahil olmak üzere çeşitli suçlardan hüküm giydi. Cezalardan bazıları hapis cezasına çarptırıldı, bunlardan biri şartlı tahliyeyle serbest bırakıldıktan sadece aylar sonra mahkum edildi.

- Şu anda Göteborg'daki çete çatışmalarıyla doğrudan bir bağlantı görmüyoruz. Ancak mod, yaklaşım, daha büyük bir şeyin parçası olabileceğini gösteriyor. Göteborg Posten (GP)'ye polis şefi Erik Nord, “Sadece bekleyip soruşturmanın ne hale geldiğini görmemiz gerekir” diyor.

Göteborg Hisingen Cinayet silahlı saldırı tutuklama spor salonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ