SAS 4 BİN SEFERİNİ İPTAL EDİYOR

Pandemi nedeniyle krize giren İskandinavya Hava Yolları (SAS) yaz sezonunda 4 dolaylarında uçak seferlerini iptal ediyor. Gerekçe olarak personel yetersizliği ve teslimat sorunları gösteriliyor.

SAS 4 BİN SEFERİNİ İPTAL EDİYOR
SAS 4 BİN SEFERİNİ İPTAL EDİYOR Admin
Bu içerik 765 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İskandinavya Hava Yolları (SAS) basın müdürü Karin Nyman'a göre, şirketin toplam 75.000 uçuş planladığı Mayıs-Ağustos ayları kapsayan toplam uçuşlarındaki yaklaşık yüzde 5'i dolaylarında bulunuyor.

Dagens Industri, SAS'ın Mayıs-Ağustos ayları arasında yaklaşık 4.000 uçuşu iptal ettiğini duyurdu. Nedeni personel sıkıntısı ve teslimat sorunlarının ileri sürüldüğü belirtiliyor. Duyuru, pilotlar birliğinden 2020'de 450 pilotun işten çıkarıldığını gösteren eleştirilerle karşılandı.

Pilot birliğin SAS bölümünün başkanı Martin Lindgren, ”Bize göre geri dönmemelerinin nedeni, yönetimin şirkete yatırım yapmak ve pilotları yeniden işe almak yerine, şirketten çıkmak için personelle çatışacakları bir yolu seçmeye karar vermeleridir. Bizimle olan anlaşmalardan kaçınmak istiyorlar. O zaman yaz için yeterli kaynak sağlamamayı kararlı bir cesaretle seçiyorlar demektir” diyor.

Ayrıca sendika yetkililerinin bu yaz SAS'ın istediği kadar uçmak için yeterli personel olmayacağı konusunda uyardığını da söyleniyor.

İsveç SAS İskandinavya Hava Yolları sefer iptal personel yetersizliği Pilot Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ