İNGİLTERE BAŞBAKANI BORİS JOHNSON, İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI ZİYARET EDİYOR.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın bugün İsveç ziyareti için Stockholm’a geliyorve daha sonra da Finlandiyayı ziyaret edecek. Johnson ziyaret NATO’yu katılmayı değerlendiren İsveç ve Finlandiya’yı bu konuda fazlasıyla bilgilendirmek amaçlı olduğu anlaşılıyor.

İNGİLTERE BAŞBAKANI BORİS JOHNSON, İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI ZİYARET EDİYOR.
İNGİLTERE BAŞBAKANI BORİS JOHNSON, İSVEÇ VE FİNLANDİYA’YI ZİYARET EDİYOR. Admin
Bu içerik 673 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’teki azınlık Sosyal Demokrat hükümet ve parti meclisi önümüzdeki Pazar günü Nato konusunda kararını verecek. Finlandiya ise, yarın bu konuda görüşlerini açıklayacak.

Johnson, Nato’ya girmeyi planlıyan iki ülkeyi aynı anda ziyaret ederek hem ülkelerin hem de Avrupa’nın güvenliği konularını görüşeceği yakın çevresinden aktarılan haberler arasında bulunuyor.

Johnson’un basın sözcüsü, “Ülkelerin NATO üyeliği gibi konularda karar vermedeki demokratik kapasitesini destekliyoruz. İsveç ve Finlandiya’nın tutumlarını anlıyoruz ve bu nedenle Başbakan daha geniş güvenlik konularını ele alacak” ifadelerini kullandı.

Finlandiya Savunma Komitesi ise, NATO üyeliğine dair raporunu hükümete sundu. Finlandiya Savunma Komitesi Başkanı Petteri Orpon yaptığı açıklamada, ülkenin savunma açısından iyi olduğunu fakat Rus tehdidine karşı yeterli olmadığını aktararak, “Ülkenin güvenliğini gelecekte garantiye almak için en iyi çözüm NATO üyeliği” dedi.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ise Finlandiya'nın NATO’ya üyeliğine ilişkin kararı 12 Mayıs’ta açıklaması bekleniyor.

İngiltere Boris Johnson İsveç Finlandiya ziyaret NATO üyelik Avrupa Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ