RASMUS PALUDAN JÄRVA HAFTASI’NDA GÖSTERİ İZNİ ALDI

Aşırı sağcı politikacı Rasmus Paludan, 1 Haziran ila 5 Haziran arasında saat 11.00 – 20.00 gerçekleştirilecek olan ve İsveçli siyasi parti liderlerinin konuşacağı Järva Haftası’nda gösteri izni aldı.

RASMUS PALUDAN JÄRVA HAFTASI’NDA GÖSTERİ İZNİ ALDI
RASMUS PALUDAN JÄRVA HAFTASI’NDA GÖSTERİ İZNİ ALDI  Admin
Bu içerik 750 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Danimarka ve İsveç vatandaşı olan Skram Kurs (Sıkı Yön) partisi başkanı aşırı sağcı, İslam ve göçmen düşmanı Rasmus Paludan’a Stockholm Polisi Järva Haftası’nda gösteri izni verdi. Paludan daha öncede Müslümanların çoğunlukta bulunduğu kimi kentlerde Kuran yakma eylemleri gerçekleştirmiş, büyük olaylar yaşanmıştı.

Stockholm Polisinin Paludan’a önemli bir hafta boyunca gösteri yapma izni vermesi kabul edilebilir türden değildir. İsveç’te, halkı kin ve düşmanlığa kışkırtmak suç olarak kabul edilmektedir. Paludan, ”Benim amacım Müslümanları kışkırtmak ve ne tür insanlar olduklarını göstermektir” diyor.

İsveç Radyosu P4 Stockholm’un haberine göre, aşırı sağcı Rasmus Paludan'ın Järva Haftası boyunca her gün halka açık toplantılar için izin aldığını bildirdi.

Stockholm Polisi basın sözcüsü Mats Eriksson, P4'e, ”İsveç'te herkesin ifade ve gösteri özgürlüğüne sahiptir. Polisin görevlerinden birinin de herkese anayasal olarak korunan haklarını ifade etme fırsatı vermektir” değerlendirmesini yapıyor.

İsveç Stockholm Järva Haftası Rasmus Paludan aşırı sağcı politikacı Kuran yakma eylem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ