İSVEÇ ADALET BAKANI MORGAN JOHANSSON İÇİN GÜVENSİZLİK OYLAMASI SALI GÜNÜ YAPILACAK

İsveç Adalet Bakanı Morgan Johansson’a karşı verilen güzensizlik oylaması meclisin Salı günkü toplantısında ele alınacak. Bu oylamada en en önemli rolü eski Sol Partili ve şimdilerde bağımsız milletvekili olarak meclis’te bulunan Amineh Kakabaveh oynayacak.

İSVEÇ ADALET BAKANI MORGAN JOHANSSON İÇİN GÜVENSİZLİK OYLAMASI SALI GÜNÜ YAPILACAK
İSVEÇ ADALET BAKANI MORGAN JOHANSSON İÇİN GÜVENSİZLİK OYLAMASI SALI GÜNÜ YAPILACAK Admin
Bu içerik 823 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh, Morgan Johansson aleyhindeki gensoru önergesine ne yönde oy vereceğine henüz karar vermediğini TV4’ün sabah programında dile getirerek, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Erdoğan’ın İsveç’in NATO’ya başvurununa onay vermeyeceğini ve 5 maddelik istek listesinin kabul edilebilir olmadığını ileri sürerek; “İsveç Erdoğan'a boyun eğmemeli, önünde diz çökmemelidir” dedi.

Adalet Bakanına karşı ‘Güvensizlik Önergesi’ni kendi lehine kullanmak isteyen Amineh Kakabaveh, Başbakan Magdalena Andersson’dan yanıt bekliyor. Basına yansıyan haberlere göre Amineh ile bir parti yetkilisinin görüşmeleri devam ediyor.

PYG temsilcilerinin geçen yıl İsveç’i ziyaret ederek hükümet yetkilileri tarafından kabul edilmişler ve Amineh Kakabaveh ise düzenlenen bir protokolle hükümet ile YPG arasında arabuluculuk görevini üstlenmişti.

Amineh Kakabaveh İsveç’teki siyasi yaşamında İran ve Irak’ta bulunan PKK terör örgütüne her vesilede destek vermiş ve mitinglerine konuşmacı olarak katılmıştı. Türkiye, Amineh Kakabaveh ve terör mensubu belli sayıda teröristin Türkiye’ye iade edilmesini ayrıca İsveç’in terör örgütleri PKK/YPG ve uzantılarına destek vermekten vazgeçmesi de istiyor.

Amineh Kakabaveh, Sosyal Demokrat azınlık hükümetinden istediği ödünleri koparamazsa, Johansson’a karşı oylamada güvensizlik oyu verebileceğini de üstü kapalı dillendiriyor. Bu, güvensizlik oylaması seçimlere çok az bir süre kala Sosyal Demokrat Hükümet için önemli görünüyor.

İsveç Adalet Bakanı Güvensizlik Önergesi Amineh Kakabaveh Terör Terör Örgütleri PKK YPG NATO Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ