İSVEÇ ADALET BAKANI ‘GÜVENSİZLİK OYLAMASI’NI KAZANDI

Sosyal Demokrat azınlık hükümetinde Adalet Balkanı olan Morgan Johansson bugün mecliste görüşmelerin ardından yapılan oylamada bağımsız milletvekili Amineh Kakabaveh’in olumlu oy kulmanmasıyla 175 – 174 kazanarak koltuğunu korudu.

İSVEÇ ADALET BAKANI ‘GÜVENSİZLİK OYLAMASI’NI KAZANDI
İSVEÇ ADALET BAKANI ‘GÜVENSİZLİK OYLAMASI’NI KAZANDI Admin
Bu içerik 690 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eski Sol Partili ve 2019’dan bu yana bağımsız olarak milletvekilliğini sürdüren İran Kürt kökenli ve Türkiye’nin iadesini istediği Amineh Kakabaveh gece geç saatlerde Sosyal Demokratlarla anlaştığını ve oyunun olumlu olacağını açıklamıştı.

Expressen gazetesinin elde ettiği duyumlara göre Sosyal Demokratlar Suriye’deki birtakım Kürt liderlerden Amineh Kakabaveh’i ikna etmelerini yönünde görüşme gerçekleştirdiğini ileri sürerken, Kakabaveh ise, kendisinin arandığını ama, “Onlarla kesinlikle konuşmadım. Yapmış olsam bile, etkilenmeme izin veren bir insan değilim” ifadeleri kullanıyor.

Sosyal Demokrat Parti Sekreteri Tobias Baudin’le görüşmeler gerçekleştiren Amineh Kakabaveh, daha önce kendisinin Sosyal Demokratlarla YPG arasında arabuluculuk protokolünün geçerli olduğu konusunda söz verdiklerini belirtti.

                İsveç Meclisi'ndeki oylama sonrası Amineh Kakabaveh oldukça memnun görünüyor...

Sosyal Demokratlar azınlık hükümetini sürdürebilmek için Amineh Kakabaveh’e büyük ödünler verdikleri anlaşılıyor.

Eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sözünde durur ve beş maddelik istekleri kabul edilmezse, İsveç’in NATO’ya üye olma şansının ortadan kalkmış olduğu anlamına geliyor.

Basına yansıyan bazı haberlere göre de, İsveç, Suriye’nin kuzeyindeki terörist Kürtlere yardımlarını devam ettireceklerini dile getiriyorlar.

Fotoğraflar: Basın

İsveç Adalet Bakanı Morgan Johansson Güvensizlik Oylaması Amineh Kakabaveh Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO üyelik PYD/YPG Terörizm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ