GUDRUN SCHYMAN: MECLİSTEKİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ UYGAR DEĞİL!

1993 – 2003 yılları arasında Sol Parti Başkanlığı yapan Gudrun Schyman İsveç Meclisi’nde bağımsız olarak bulunan milletvekillerini eleştirerek, onları medeni olmamakla suçladı.

GUDRUN SCHYMAN: MECLİSTEKİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ UYGAR DEĞİL!
GUDRUN SCHYMAN: MECLİSTEKİ BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLLERİ UYGAR DEĞİL! Admin
Bu içerik 720 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Eski Sol Partili ve 2019’dan bu yana mecliste bağımsız olarak bulunan milletvekili Aminek Kakabaveh’in oynadığı rol ve iktidarı esir alma durumları göz önünde bulunduran eski Sol Parti Başkanı ve 2004 – 2006 yılları arasında bağımsız olarak mecliste bulunan Gudrun Schyman, bağımsız milletvekillerinin İsveç’in konumunu zedelediklerini ileri sürdü.

Svenska Dagbladet gazetesine konuşan Gudrun Schyman; “İsveç Meclisi’nde bağımsız olarak bulunan milletvekilleri, İsveç'in geleceğini etkileyen önemli kararlar üzerinde daha önce hiç bu kadar etkili olmamıştı. Bu, yeniden yapılması gereken hatalı bir siyasi sistem mi? Yoksa bir kez daha musallat olan 2018 seçim sonuçları mı?” diye soruyor.

Schyman devamla; ”Ben, Sol Parti'den ayrıldım çünkü onlar benim gibi feminist meseleleri takip etmek istemediler ve bir de vergi konusunda yazıları vardı. Ama siyasi nedenlerle ayrıldım” diyor.

Schyman; ”2019'dan beri siyasi olarak baüğımsız olan eski Sol Parti üyesi Amineh Kakabaveh, ancak gizli bir rol oynamadı. Yalnızca geçen yıl, Magdalena Andersson Başbakan seçildiğinde ve bu hafta Adalet Bakanı Morgan Johansson'a karşı gensoru önergesi verildiğinde, onun oyu yalnızca hükümetin kurulmasına karar vermekle kalmadı. Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için kırmızı bir çizgi olduğu için İsveç NATO sürecinde de merkezi bir rol oynamaya geldi” değerlendirmesini de yapıyor.

Gudrun Schyman Amineh Kakabaveh Bağımsız Milletvekili Sol Parti Uygar değil NATO Erdoğan Kırmızı Çizgi İsveç Meclisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ