AFGANİSTAN’DA DEPREM OLDU

Afganistan’ın Paktika Bölgesinde bu gece richter ölçeğine göre 5.9 olarak ölçülen depremde şimdiye kadar 280 kişi yaşamını yitirdi. 600’ün üzerinde de yaralı var. Artçı depremler sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor.

AFGANİSTAN’DA DEPREM OLDU
AFGANİSTAN’DA DEPREM OLDU Admin
Bu içerik 600 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Afgan Hükümeti Sözcüsü Bilal Karimi, Afganistan'ın Paktika vilayetinde dört ilçenin etkilendiğini ve yüzlerce kişinin öldüğünü ve yaralandığını söyledi. Avrupa deprem Gözlemevine (EMSC)’ye göre, deprem Afganistan, Pakistan ve Hindistan'daki insanlar tarafından hissedildi.

Devlet Bakhtar haber ajansına göre, kurtarma görevlileri bölgeye helikopterle götürülüyor. Ayrıca haber ajansı, depremde 280 kişi yaşamını yitirirken ayrıca 600'den fazla kişinin yaralandığını bildirdi.

Dün gece yarısına doğru Türkiye saatiyle 24'te meydana gelen nispeten büyük bir depremdi. Önce 6.1'i belirlenen deprem, daha sonra 5.9'a düşürüldü.

Deprem, nispeten yüzeysel olarak, yaklaşık 10 kilometre derinlikte meydana gelmiş olabileceği belirtiliyor. Bölgedeki evlerin genellikle kerpiç yapılardan oluşması ölü sayısının artmasında önemli rol oynuyor.

Afganistan Deprem Richter Ölçeği Afgan Hükümeti Bilal Karimi EMSC Avrupa deprem Gözlemevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ