EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İÇİN İSTENEN CEZALAR BELLİ OLDU

Bugün Södertörn Bölge Mahkemesinde duruşması yapılan tutuklu eski avukat Ekrem Güngür ve halen serbest olan Amir Amdouni için istenilen cezalar belli oldu. Ekrem Güngör için 10 yıldan az olmamak üzere ve Amir Amdouni için 6 yıldan aşağı olmamak üzere savcı ceza istedi.

EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İÇİN İSTENEN CEZALAR BELLİ OLDU
EKREM GÜNGÖR VE AMİR AMDOUNİ İÇİN İSTENEN CEZALAR BELLİ OLDU Admin
Bu içerik 1173 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Mafyalaşmış çete liderlerine yardım etmek ve bilgi sızdırmaktan avukatlık mesleğinden ihraç edilen Ekrem Göngör ve Amir Amdouni için savcı 10 ve 6 yıldan aşağı olmamak üzere ceza istedi. Günlük Hukuk Dergisi’ne (Dagens juridik) göre mahkeme, yargılamanın ardından "kralın" tutuklu kalacağını ve "prensin" derhal tutuklanacağını duyurdu.

Savcı iddianamesinin son aşamasında, "kral" ve "prens" olarak adlandırılan eski avukatlar Ekrem Güngör ve genç meslektaşı Amir Amdouni'nin odak noktası olan Enchrochat kriptolu telefonunu kullandıklarından hiç şüphe olmadığını belirtti. Savcı, “Telefonun asıl kullanıcısının "Kral" olduğu çok açık” dedi.

Savcı iddianamesinin son biçiminde, “Önceki iki avukatın suç işlediklerini kanıtlayabildiğime inanıyorum. Bu avukatlar sahip oldukları özel güveni ciddi bir biçimde ihlali ettiler. Görevlerini en kötü şekilde kötüye kullanan avukatlar olarak değerlendiriyorum" dedi.

Günlük Hukuk Dergisi’ne göre, her iki eski avukat da suçu reddediyor ve Amir Amdouni'nin savunucusu Thomas Olsson kapanış konuşmasında, her iki avukatı hedef alan bir kampanyaya maruz kaldığını ve savcıların ağ avukatları ve ağ suçluları hakkındaki iddialara ağırlık vermeye çalıştığını söyledi. Dagens Juridik'e göre savunma avukatı, savcılar ve polis tarafından basında öne sürülen iddialarda bulunuyorlar görüşünü ileri sürdü.

İsveç Södertörn Bölge Mahkemesi Savcı Ekrem Güngör Amir Amdouni ceza Mafya Çete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ