AMİNEH KAKABAVEH SOSYAL DEMOKRATLARA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR

İspanya’nın başkenti Madrid’deki NATO toplantısında Türkiye ile İsveç’in anlaşarak bir ‘Memorandum” sözleşmesine imza atamaları eski Sol Partili bağımsız Kürt kökenli milletvekili Amineh Kakabaveh’i fena kızdırdı. Bu anlaşmaya göre, İsveç Kürt kökenli terör örgütlerine yardım etmeyecek ve Türkiye’nin istediği teröristleri iade edecek.

AMİNEH KAKABAVEH SOSYAL DEMOKRATLARA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR
AMİNEH KAKABAVEH SOSYAL DEMOKRATLARA ATEŞ PÜSKÜRÜYOR Admin
Bu içerik 773 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bağımsız milletvekili Dışişleri Bakanı Ann Linde hakkında güvensizlik oylaması tehdidinde bulunuyor ve Sosyal Demokratların "güçlerini korumak için her şeyi yaptığını" iddia ediyor. Amineh Kakabaveh bir adım daha ileri giderek; "Ülkedeki her Kürd'ü kendilerine oy vermemeye çağırıyorum" diyor.

Bağımsız milletvekili Kakabaveh’in güvensizlik oylaması için 35 imza bulması gerekiyor. Dün İsveç Meclisinde Gulan Avcı ve Kakabaveh, Türkiye’nin isteği üzerine sınırdışı edilecek Kürtler konusunda bir  tartışma yarattılar. Tartışma sonrası basın Kakabaveh ile Adalet Bakanı Morgan Johansson’un el sıkıştığını yazdı.

Amineh Kakabaveh'in Parlamento Üyesi olarak bu son dönemi. Dışişleri Bakanı Ann Linde'ye yönelik gensoru önergesi tehdidi gerçekleşmesi bir  olasılık olarak görülüyor. Kakabaveh; “Yanıma 34 milletvekili  daha almam olanaklı olsa kesinlikle yapardım, kesinlikle. Çünkü İsveç'in geleceği, güvenliği, yüzümüz ve vicdanımızla ilgili. Kararın Ankara olduğu ve İsveç Meclisi değil, Erdoğan'ın karar verdiği İsveç ve İsveç dış politikasıdır” diyor.

Diğer yandan Sol Parti Başkanı Nooshi Dadgostar ise; ” Parti liderlerini bir araya getirin ve hükümetin neyi kabul ettiğini açıklayın, kartları şimdi masaya koyun” görüşünü ileri sürüyor.

Svenska Dagbladet gazetesine göre, Başbakan Magdalena Andersson, ”İsveç'in İsveç vatandaşı olan kimseyi iade etme niyetinde değildir” dediğini yazıyor.

Sözde Kuzey Suriye Özerk Bölgesi Kürtleri PYD/PYG sözcüsü Shiyar Ali, ” İsveç, Kürtler sırtından bir diktatörlüğe boyun eğiyor” ifadelerini kullanıyor.

İsveç İsveç Sosyal Demokratları Başbakan Magdalena Andersson NATO Üyelik Madrid Amineh Kakabaveh Kürt Terör Örgütleri Teröristler Nooshi Dadgostar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ