EKREM GÜNGÖR CİNAYETE TEŞEBBÜSTEN SUÇLU BULUNDU

Södertörn Bölge Mahkemesinse davaları süren eski avukat Ekrem Güngör cinayete teşebbüsten suçlu bulundu. Eski avukatlar "Kral" ve "Prens" takma adlarını kullanıyorlardı. Çete suçlularına bilgi sızdırdıklarından şüpheleniliyordu. Salı günü mahkemeden karar çıktı. Sırasıyla altı ve dört yıl hapis cezasına çarptırıldılar.

EKREM GÜNGÖR CİNAYETE TEŞEBBÜSTEN SUÇLU BULUNDU
EKREM GÜNGÖR CİNAYETE TEŞEBBÜSTEN SUÇLU BULUNDU Admin
Bu içerik 421 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç basınında yer alan haberlere göre, Södertörn Bölge Mahkemesinde yargılanan ve daha önce avukatlıktan ihraç edilen Ekrem Güngör, “Kral” ve yardımcısı “Prens” suçlu bulunarak 6 ve 4 yıl hapis cezalarına çarptırıldılar.

"Kral" ve "Prens" olarak bilinen iki avukatın, şifresi çözülmüş iletişim hizmeti Encrochat aracılığıyla çete suçlularına yardım ettiğinden şüpheleniliyordu. "Kral" lakaplı eski avukat Ekrem Güngör, iddianameye göre "Ölüm Devriyesi" suç şebekesinin liderlerinden birine yardım edeceği için cinayet planlarına karışma şüphesiyle suçlandı.

Ayrıca, suçluların korunması ve ciddi bir uyuşturucu suçuna yardım ve yataklık etmekten de şüphelenildi. Diğer eski avukat, bir suçluyu koruma ve özellikle ciddi bir uyuşturucu suçuna yardım ve yataklık etme şüphesiyle suçlandı. Salı günü, karar Södertörn Bölge Mahkemesi'nde geldi.

Ekrem Güngör cinayete hazırlık suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Suçluların ciddi şekilde korunması ve özellikle ciddi uyuşturucu suçlarına yardım ve yataklık etme şüphelerinden aklandı. Kararda, Güngör'ün cinayet hazırlıklarına katıldığının kanıtlandığı belirtiliyor.

Ekrem Güngör’ün yardımcısı "Prens" lakablı, özellikle ciddi bir uyuşturucu suçuna yardım ve yataklık etmekten ve yasaklama emrini ihlal etmekten mahkum edildi. Ayrıca suçluların büyük ölçüde korunması şüphelerinden de aklandı.

                                                    Eski avukatlar Ekrem Güngör ve Amir Amdouni

Bölge mahkemesi, avukat Eva-Lena Norgren, erkeklerin Encro telefon kullandıklarının ve savcının iddia ettiği şekilde mesaj göndererek iletişim kurduklarının kanıtlandığını ileri sürüyor.

Savcı, cinayet planlarıyla ilgili iletişimin Encrochat'ta gerçekleştiğine inanıyor. Savcıya göre Ekrem Güngör, para toplaması için bir kişiye "direktif" verecekti ve buna kim katkıda bulunacaktı. "Sana bir tavşan verecek (bir milyon kron). Nasıl sormadım ama yakında olacak. Ve diğeri bir buçuk  tavşan verecek ”. "Emirin verilmesinin" ertesi günü, 11 Nisan 2020'de, polis soruşturmasında, şüphelilerin sohbetlerdeki kendi bilgilerine atıfta bulunarak bir milyon kron toplandığını söylüyor.

Bir kişi avukata "Yeşil ışık bir tavşan (...) ona her durumda bir tavşanın hazır olduğunu söyle" diye yazıyor.

İsveç Stockholm Södertörn Bölge Mahkemesi Ekrem Güngör Cinayete Teşebbüs suçlu avukat Kral Prens Amir Amdouni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ