15 YAŞINDAKİ KIZ, 10 YAŞINDAKİ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ ŞÜPHESİYLE TUTUKLANDI

Stockholm’un batı semtlerinin birinde 15 yaşındaki bir kız, on yaşındaki küçük erkek kardeşini öldürdüğü şüphesiyle tutuklandı. Polis, ihbar üzerine cumartesi günü batı Stockholm'daki bir eve geldiği zaman durum ortaya çıktı. Olay yerinde yapılan müdahalenin arkasından helikopter ambülansla hastaye kaldırılan çocuk yaşamını yitirdi.

15 YAŞINDAKİ KIZ, 10 YAŞINDAKİ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ ŞÜPHESİYLE TUTUKLANDI
15 YAŞINDAKİ KIZ, 10 YAŞINDAKİ KARDEŞİNİ ÖLDÜRDÜĞÜ ŞÜPHESİYLE TUTUKLANDI Admin
Bu içerik 762 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis cumartesi gecesi olayla ilgili bir ihbar aldı. Olay yerine hem polis, hem ambulans, hem de acil servis doktoru ve kurtarma ekibi geldi. Çocuk için hayat kurtarma çalışmalarına başlatıldı. Polisin verdiği bilgiye göre 10 yaşındaki çocuk, ambülans helikopteriyle hastaneye kaldırıldı. Ancak daha sonra aldığı yaralar nedeniyle hayatını kaybetti. Polisten edilinen bir  bilgiye göre kızın daha önce de şiddet yanlısı bir tutumu olduğu belirtildi.

Polis, daha sonra cinayete teşebbüs şüphesiyle tutuklanan 15 yaşındaki kız kardeşinin tutukladığı açıkladı. İsveç basınına göre, pazar günü, polis yaralı çocuğun öldüğünü ve suç sınıflandırmasının artık cinayet olduğunu duyurdu.

TV4 televizyonu haberlerinde kızın akıl hastalığından muzdarip olduğunu ve daha önce de polise üç kez endişe bildiriminde bulunulduğunu haberleştirdi. 15 yaşındakş kız hakkındaki raporların, ölen erkek kardeşini öldürmekle tehdit ettiğini ortaya koyuyor.

Stockholm polisi pazar günü dava hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi vermeyeceklerini söyledi. Kızın yaşının 18’den küçük olması nedeniyle polis bilgi vermekten kaçınıyor. Stockholm Polisi sözcüsü Helena Boström Thomas, “Daha fazlasını söylemiyoruz” diyor.

Stockholm cinayet tutuklama Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ