ARLANDA HAVAALANINDA BİR UÇAĞININ KALKIŞI DURDURULDU

Stockholm Arlanda Havaalanından kalkış için hazırlanan bir uçağının motorunda yangını fark eden yolcuların uyarısı üzerine üzerine harekete geçen uçak personeli kule ile iletişim kurarak kalkışı durdurdu.

ARLANDA HAVAALANINDA BİR  UÇAĞININ KALKIŞI DURDURULDU
ARLANDA HAVAALANINDA BİR  UÇAĞININ KALKIŞI DURDURULDU Admin
Bu içerik 399 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olay 07.26'da meydana geldi. Arlanda'daki hava trafik kontrolörleri havaalanında bir arıza hakkında uyarıldı. Acil servislere havalimanına haber verildi. Stockholm Arlanda Havaalanından kalkış için hazırlanan bir uçağının motorunda yangını  fark eden yolcuların uyarısı üzerine üzerine harekete geçen uçak personeli kule ile iletişim kurarak kalkışı durdurdu.  Havaalanı kurtarma merkezinden Fredrik Hermansson, “Uçağın kalkış sırasında motorlarından birinde sorun yaşandı. Kalkışı iptal edilerek tekrar yerine çekildi” açıklamasını yapıyor.

Dagens Nyheter gazetesinin aktardığı göre, yolcuların uçaktan inmesine izin verilip verilmediği henüz belli değil, ancak hiçbir yolcunun yaralanmadığı söyleniyor. Fredrik Hermansson,  “Acil servisler şu anda burada, ancak yolda olan tüm birimlere karşı teklif gönderdiler, bu yüzden kontrol altında bulunuyor” diyor. DN, uçağın Berlin'e gitmekte olan bir Eurowings uçuşu olduğunu yazıyor.

İsveç Arlanda Havaalanı Uçak Motor arızası yangın Eurowings
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ