20 ÜLKE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİNE ONAY VERDİ

30 üyeli NATO’nun 20 üyesinin İttifaka Katılm Protokolünü imzalayarak, İsveç ve Finlandiya’ya üyelik konusunda onay verdi.

20 ÜLKE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİNE ONAY VERDİ
20 ÜLKE İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİNE ONAY VERDİ Admin
Bu içerik 226 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç ve Finlandiya Kuzey Atlantik Pakı (NATO)’ya üyelik için yaz öncesinde başvurmuşlardı. Haziran ayında üye ülkeler arasında imzaya açılan bu başvuruya (İttifaka Katılım Protokolü) şimdiya kadar 20 ülke imza attı.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, 30 üyeli NATO’nun 20 üyesinin İsveç ve Finlandiya’nın İttifaka ‘Katılım Protokolü’nü imzalayarak onay verdiğini duyurdu. Her iki ülkenin NATO’ya katılması için tüm üye ülkelerin imzalaması ve parlamentolarının da onay vermesi gerekiyor.

İsveç Dıişileri Bakanı Ann Linde, “Tüm NATO müttefiklerinin 3’te 2’si İsveç ve Finlandiya’yı onayladı. Desteğiniz ve hızlı gelen 20 onay için minnettarız” ifadelerini kullandı.

Bakan Linde şu ana kadar İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya Katılım Protokolleri’ni onaylayan ülkeleri şöyle sıraladı: Arnavutluk, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Hırvatistan, Danimarka, Estonya, Almanya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Karadağ, Hollanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, Slovenya ve İngiltere.

İsveç Finlandiya NATO üyelik İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde Onay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ