BAŞBAKAN MAGDALENA ANDERSSON İSTİFASINI SUNDU

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson bugün İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlén’e istifasını sundu. Başbakan İstifasını sunduktan sonra, basına açıklamalarda bulundu. Meclis Başkanına Ilımlılar, düşüncelerini değiştirirse ve SD ile işbirliği yapmak istemezse kapımın açık olduğunu bildirdim” dedi.

BAŞBAKAN MAGDALENA ANDERSSON İSTİFASINI SUNDU
BAŞBAKAN MAGDALENA ANDERSSON İSTİFASINI SUNDU Admin
Bu içerik 461 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

11 Eylül seçim sonuçlarının belli olmasından sonra Başbakan Magdalena Andersson, bugün Meclis Başkanı Andreas Norlén'e ziyaret ederek İsveç Başbakanı olarak görevden alınma talebini bulundu.

Şimdi yeni bir hükümet kurma süreci aşamasındaki gelişmeler sürecinde Meclis ve Meclis Başkanı sorumlu bulunuyor. Magdalena Andersson yeni hükümet kurulup güven oyu alıncaya kadar başbakanlığını sürdürecek.

Başbakan Andersson istifa sonrası basına verdiği demeçte, “Meclis Başkanı'na, eğer Ilımlılar düşüncelerini değiştirir ve İsveç Demokratları yerine benimle işbirliği yapmak isterse, kapımın Ulf Kristersson'a açık olduğunu bildirdim” görüşünü ifade ederek; “Bunu seçimden önce de söyledim ve tabii ki, seçimden sonra da geçerli” dedi.

Magdalena Andersson, kendisiyle birlikte ülkeyi yönetmek istemeyen tüm partilere kapısının açık olduğunu iddia ederken, “Başbakan olduğu gün elbette onu tebrik edeceğim. NATO çevresinde her zaman iyi tartışmalarımız oldu ve iyi bir işbirliğimiz oldu. Ulf Kristersson ile hiçbir kişisel sorunum yok” ifadelerini kullandı.

İsveç Başbakan Magdalena Andersson İstifa sundu İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlén
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ