İSVEÇ-ADD TÜRKİYE STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ YÖNET CAN TEZEL’İ ZİYARET ETTİ

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği Temmuz ayı ortalarında göreve başalayan Türkiye Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel’i ziyaret etti. Sayın Büyükelçi’ye yeni görevinde başarılar diledi.

İSVEÇ-ADD TÜRKİYE STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ YÖNET CAN TEZEL’İ ZİYARET ETTİ
İSVEÇ-ADD TÜRKİYE STOCKHOLM BÜYÜKELÇİSİ YÖNET CAN TEZEL’İ ZİYARET ETTİ Admin
Bu içerik 645 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği adına Başkan Mustafa Sönmez ve Başkan Yardımcısı Macide Akay, İsveç’e Temmuz ayı ortalarında Türkiye Stockholm Büyükelçisi olarak atanan Yönet Can Tezel’e bir nezaket ziyaretinde bulundular.

İsveç Postası’nın edindiği bilgilere göre, ziyaret çok samimi bir hava içerisinde gerçekleşti. Sayın Büyükelçi, İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği ve çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

Dernek Başkanı Mustafa sönmez, “Sayın Büyükelçimizle İsveç Türk toplumu ve özellikle çocuklarımız ve gençlerimizin eğitimi konusunda konuştuk. Gençlerimizin hem eğitim hem de İsveç’in siyasi yaşamında var olmalarının önemine ilişkin konularda karşılıklı görüşlerimizi dile getirdik. Sayın elçimiz İsveç’teki  Türk sivil toplum örgütlerinin önemini vurguladı. Sivil toplum örgütlerinin karşılıklı saygı ve kabul çerçevesinde birarada toplum yararına önemli çalışmalar yapabileceklerini belirtti.” Dedi.

Sönmez devamla, “Sayın Büyükelçimiz İsveç’e ilk kez büyükelçi olarak geldiğini ve İsveç toplumunu ve kültürünü tanımaya çalıştığını belirti. İsveç’in köklü bir Sivil toplum örgütlenmesine sahip olduğunu ve durumdan Türk sivil toplum örgütlerinin yeterince yararlanmasını vurguladı. Sorunların ve çözümlerin karşılıklı anlayış ve diyalog çerçevesinde çözümlenebileceğini ifade etti. Birtakim hatalarda ısrar etmenin çözümsüzlüğe yol açacağını ve dolaysıyla tedavi yönteminin değiştirilmesi gerektiği belirtti.”

İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği İsveç-ADD Türkiye Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ