İSVEÇ’TE HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

11 Eylül seçimlerinin ardından bugün İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlén parti liderleriyle görüşmelere başladı. Büyük bir olasılıkla hükümeti kurma görevi Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson’a verilecek.

İSVEÇ’TE HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
İSVEÇ’TE HÜKÜMET KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI Admin
Bu içerik 395 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

11 Eylül 2022 genel ve yerel seçimlerin ardından hükümeti toplamda 176 milletvekiline sahip olan sağ blok kuracak. İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlén, bugün parti liderleriyle görüşmelere başladı. Parti liderlerine bisküvi, çörek, çikolata ve kendi yetiştirdiği domatesleri ikram etti. Liderler domatesleri çok sevdiklerini söylediler.

İsveç Meclis Başkanı parti lİderleriyle görüşmelerini tamamladıktan sonra oluşan kanaata göre hükü,meti kurma yetkisini verecek. 176 milletvekiline sahip olan sağ blok partilerinden Ilımlı Muhafazakar Parti Başkanı Ulf Kristersson’a vermesi bekleniyor. Seçimden ikinci parti olarak çıkan ırkçı İsveç Demokratları lideri Jimmie Åkesson bu hakkını Ulf Kristersson’a bırakmış durumda ve hükümette bakanlık istemediği de söyleniyor. Fakat kurulacak hükümette sözün fazlasıyla geçerli olacağı da biliniyor.

İsveç’te 1876’dan bu yana 53. hükümet kurulmuş olacak ve 35. başbakan seçilmiş olacak.

İsveç İsveç Meclis Başkanı Andreas Norlén Hükümet kurmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ