STOCKHOLM SOLNA’DA ŞİDETTLİ PATLAMA

Stockholm'un kuzeyindeki Solna'da Perşembe gecesi meydana gelen şiddetli bir patlama kent merkezinden de duyuldu. Bir merdiven boşluğunu yerleştirilen bomba çok büyük hasara neden oldu. Karşı evde yaşayan Yngve Sjöman, "Deprem gibi hissettim" diyor.

STOCKHOLM SOLNA’DA ŞİDETTLİ PATLAMA
STOCKHOLM SOLNA’DA ŞİDETTLİ PATLAMA Admin
Bu içerik 496 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’un kuzey semtlerinden olan Solna’nın Huvudsta semtinde Bygatan'da perşembe gecesi 22.45'te bir merdiven boşluğuna yerleştirilen bombanın patlaması çok büyük hasara yol açtı. Patlamanın etkisiyle giriş kısmı havaya uçtu. Bir görgü tanığı, “Daha yeni yatmıştım. Hiç böyle bir şey yaşamadım, hâlâ kalbim çarpıyor. Patlamadan yaklaşık bir saat sonra evde yaşayan bir kadın, bunun muazzam bir patlama olduğunu söylüyor.

Karşı evde yaşayan Yngve Sjöman basına, “Patlama sesini duyduğum da eşimle televizyon izliyorduk. Bize, deprem gibi geldi. İnanılmaz bir patlamaydı. Pencereden dışarı baktığımda ne olduğunu anladım ve bir sürü polis, itfaiye ve ambulansın gelmeye başladığını gördüm” ifadelerini kullanıyor.

Birçok görgü tanığı patlamanın şiddetini çok büyük olduğunu anlatıyor. İtfaiye yetkilileri evin çökme riski olduğunu ileri sürüyorlar. Polis, olayla ilgili geniş bir araştırmanın yapıldığını ve henüz gözaltına alınan olmadığını bildiriyor.

İsveç’in genelinde son iki hafta içerisinden iki üç patlama ve ona yakın silahlı saldırıda yaralama ve ölüm olayları yaşandı. Mafyalaşmış sokak çetelerinin uyuşturucu, silah ve benzeri olaylardan dolayı sürekli birbirleriyle çatışıyorlar. Polis olayları önlemede yetersiz kalıyor.

İsveç Stockholm Solna Huvudsta patlama Polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ