STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE EVLERE SİLAHLI SALDIRILARDA BULUNULDU

İsveç’in üç büyük kenti olan Stockholm, Göteborg ve Malmö’de gece evlere pencerelerinin hedef alındığı silahli saldırıda bulunuldu. Olaylarda yaralanan ya da yaşamını yitiren olmadı.

STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE EVLERE SİLAHLI SALDIRILARDA BULUNULDU
STOCKHOLM, GÖTEBORG VE MALMÖ’DE EVLERE SİLAHLI SALDIRILARDA BULUNULDU Admin
Bu içerik 565 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İlk ihbar pazartesi gecesi saat 03.00 dolaylarında Göteborg dışındaki Ale belediyesinde bir villaya ateş açılmasının ardından geldi. Basına yansıyan haberlere göre, kurşunlar iki pencereden mutfağa girdi. Evde o sırada bir aile bireylerinin bulunduğu, ancak kimsenin yaralanmadı. Batı Bölgesi Polisine göre, olay cinayete teşebbüs ve ciddi silah suçları olarak soruşturulacaktır.

Malmö’de silahlı saldırıda belirsizlikler var. Malmö polisi, bir pencerede kurşun delikleri bulunmasının ardından bir apartman dairesinde silahlı saldırı olduğu konusunda bilgilendirildi.

Polis sözcüsü Jimmy Modin, bunun ne zaman gerçekleştiğinin biraz belirsiz olduğunu söylüyor. Söz konusu adreste kişilere yönelik herhangi bir tehdit görüntüsü olup olmadığı bilinmiyor. Jimmy Modin, “Bunun neden olduğunu, apartmandaki birini hedef alıp almadığını ya da neden orada ateş ettiklerini bulmak soruşturmanın bir parçası olacak” diyor. Olayla ilgili olarak kimse yaralanmadığı belirtiliyor.

Pazartesi akşamı, Stockholm'un güney semtlerinden olan Sätra'da bir apartman dairesine birkaç el ateş edildi. O sırada dairede birkaç kişi bulunduğu ama kimse yaralanmadığı belirtiliyor. İlk bilgilere göre dairede sadece yetişkinler vardı. Saldırgan ya da saldırganlar merdiven boşluğunda bekledikleri ama dışarı çıkan olmadığı için olay yerinden uzaklaştıkları yönünde. Polis, ciddi silah suçlarıyla ilgili ön soruşturma başlatıldığını belirtiyor.

Stockholm Göteborg Malmö silahlı saldırı apartman dairesi villa Ale Belediyesi Sätra Batı Polisi Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ