ULF KRİSTERSSON, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI

AÇIKLADI İsveç Başbakanı Ulf kristersson NATO’ya üye olmakta kararlı olduğunu gösteriyor. İsveç’in NATO üyeliği için önlerindeki tek engel Türkiye. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de bugünlerde Türkiye’yi ziyaret edecek.

ULF KRİSTERSSON, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI
ULF KRİSTERSSON, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ AÇIKLADI Admin
Bu içerik 469 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç’i saran Rus korkusu kendisini Amerika’nın kucağına dolu dizgin atmasına yol açıyor. İsveç, daha önceleri şiddetle NATO’ya karşı olan bir ülke konumundaydı. Ne oldu da bu durum değişti. İsveç sözde dünyada en tarafsız ülkesi olarak bilinirken birdenbire durum tersine döndü. NATO’yu tek çıkar yol olarak görmeye, Baltık Denizi’ni Amerikan Gölü yapmaya karar verdi.

İsveç Başbakan Ulf Kristersson, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştü kendi Twitter hesabında yazıyor. Görüşmeleri "yapıcı" olarak nitelendiriyor ve İsveç'in tam olarak ne yapılması gerektiğini belirtmeden verilen sözleri yerine getireceğine dair söz veriyor.

Ulf Kristersson, "Ankara ziyaretimi sabırsızlıkla bekliyorum" diye yazıyor. Ulf Kristersson, İsveç'in Türkiye'nin üye ülke olarak İsveç'in katılmasına izin vermesi gereken NATO'ya girişi konusunda Erdoğan ile diyalog halinde bulunmayı sürdüreceği anlaşılıyor.

İsveç Adalet Sistemi, Türkiye’nin isteklerini yerine gertirilmesine izin vermeyeceği bilinen bir gerçek olarak Ulf Kristersson’un önünde duruyor. Buna karşın, istekleri nasıl yerine getireceği konusunda açıklama yapmıyor. Belki de bir oldu bittiyle bu işi çözümlerim, mantığını mı devreye sokmaya çalışıyor.

Dışişleri Bakanı Tobias Billström İsveç'in yeni hükümeti, Türkiye ile yapılan NATO anlaşmasındaki tüm anlaşmaları yerine getirecek.

Yeni dışişleri bakanı Tobias Billström AP'ye verdiği bir röportajda; ”İsveç hükümetinden PKK ile ilgili bir saçmalık olmayacak” diyor.

İsveç Başbakan Ulf Kristersson Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter Telefon görüşme Nato üyelik Jens Stoltenberg Ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ