29 EKİM CUMHURİYET RESEPSİYONU

Türkiye Stockholm Büyükelçiliği Cumhuriyetimizin 99.yılında rezidansta bir Cumhuriyet Resepsiyonu verdi. İki aşamalı gerçekleşen resepsiyonun birinci bölümü İsveçli ve yabancı diplomatlar ve siyasi yetkililer katıldı. İkinci bölümünde İsveç’teki Türk Sivil Toplum Kuruluşları ve bazı kişiler davetliydi.

29 EKİM CUMHURİYET RESEPSİYONU
29 EKİM CUMHURİYET RESEPSİYONU Admin
Bu içerik 461 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu yıldönümünde Türkiye İsveç Büyükelçiliği bir resepsiyon düzenledi. İlk bölüme İsveçli diolomatlar, yabancı diplomatlar ve Savunma, Dışişleri gibi bakanlarda katıldı. İkinci bölümde İsveç’teki Türk Sivil Toplum Kuruluşlarıyla toplumda tanınan kişiler vardı.

                   Türkiye Cumhuriyeti İsveç Büyükelçisi Yönet Can Tezel                     

Büyükelçi Yönet Can Tezel konuklarıın kutlamalarını kabul ettikten sonra bir konuşma yaptı. Saygı duruşu ve her iki ülkenin ulusal marşlarının okunmasından sonra Büyükelçi Tezel konuşmasının birinci bölümünde kendi görüşlerine yer verdi. İsveç’te yaşayan Türk toplumu ve kuruluşlarının birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarının önemini vurguladı. Elçiliğin her türlü kolaylaıklar içerisinde vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceğini dile getirdi.

Soldan sağa Hakan Güner (CHP İsveç Birliği Başkanı), Mustafa Sönmez (İsveç ADD Başkanı) Suay Karaman (Akademisyen - yazar) Büyükelçi Yönet Can Tezel, Macide Akay (İsveç Add 2. Başkanı)

Büyükelçi ikinci bölümde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını okudu. Cumhurbaşkanı İsveç’te yaşayan vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarken aynı zamanda Türkiye’de her şeyin çok iyi durumda yürüdüğünü, ekonominin, üretimin  ve demokrasinin çok iyi durumda olduğunu belirtti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türkiye Stockholm Büyükelçiliği Resepsiyon Kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ