VETLANDA’DA KAYIP BAŞVURUSU YAPILAN GENÇ KIZ ÖLÜ BULUNDU

16 Ekim tarihinde kayıp başvurusu yapılan Tove adlı genç kız o günden bu yana aranıyordu. Kaybolduğu Vetlanda bölgesinde dün bir kız cesedi bulundu. Yapılan araştırmalar cesedin bu genç kıza ait olduğunu doğruladı. Kayıp genç kızı öldürdüklerinden şüphenilen iki kadın gözaltında bulunuyor.

VETLANDA’DA KAYIP BAŞVURUSU YAPILAN GENÇ KIZ ÖLÜ BULUNDU
VETLANDA’DA KAYIP BAŞVURUSU YAPILAN GENÇ KIZ ÖLÜ BULUNDU Admin
Bu içerik 462 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç basına yansıyan haberlere ve polisin açıklamalarına göre 16 Ekim günü kayıp bildirisi yapılan 21 yaşındaki genç kız Vetlanda bölgesinde bir ormanlık alanda ölü bulundu. Yapılan incelemeler cesedin kayıp kıza ait olduğunu doğruladı.

Gözaltına alınan iki kadınlara yönelik şüpheler arttı. Perşembe günü polis, şehrin doğusundaki ormanlık alanda kanıt toplamaya çalışıyor. Aramada özel eğitimli köpekler kullanılıyor. Höglandet yerel polis bölgesi başkanı Jonas Lindell, “Burasının olay yeri mi yoksa sadece bir buluntu mu yeri mi olduğunu araştırabileceğimizi sanıyoruz” diyor.

Polis soruşturmayı bir sonraki aşamasına geçerek genişletiyor ve ”ne olduğunu bulmak” amaçlı çalışma yürütüyor. Genç kızı kaçırma şüphesiyle ya da olası bir nedenle gözaltına alınan iki kadın çarşamba günü yeniden tutuklandı.

Yerel polis bölge müdürü Jonas Lindell, ”Bulunan cesetten sonra insanlardan haber alınamadığını söyledi. Savcı Adam Rullman TT'ye, ”Tove bulunduktan sonra iki kadına yönelik şüphelerin güçlendiğini söyledi. Çarşamba günü, adam kaçırma şüphesiyle yeniden tutuklandılar” açıklamasını yaptı.

İsveç Vetlanda Kayıp kız ölü bulundu Tove
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ