MARİEFRED’DE BİR ARABADA PATLAYICI VE SİLAHLAR BULUNDU

Mariefred'de dün gece polis kontrolu sırasında yola bırakılan bir arabada patlayıcı ve silahlar bulundu. Polis, araçtan üç kişinin inip kaçarken görüldüğünü söylüyor. Arabanın Stockholm'a doğru gitmekte olduğu söyleniyor. Aracın durduğu yerdeki 100 metrelik alan kordon altına alınırken, güvenlik gerekçesiyle en yakın ev tahliye edidi.

MARİEFRED’DE BİR ARABADA PATLAYICI VE SİLAHLAR BULUNDU
MARİEFRED’DE BİR ARABADA PATLAYICI VE SİLAHLAR BULUNDU Admin
Bu içerik 430 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olay yerine Ulusal Bomba Ekibi çağrıldı. Patlayıcı, polisin bölgede araç kontrolü yaptığı sırada bulundu. Polis kontrolünü gören arabanın şoförün arabayı durdurarak üç kişi olarak oradan uzaklaştıkları ve polisin izlerini kaybettiğini söylüyor.

Polis sözcüsü Johnny Gustavsson, devriyenin kısa süre sonra arabayı fark ettiğini, ancak daha sonra caddenin ortasında terk edildiğini söyledi. Görgü tanıkları, insanların arabadan inererek uzaklaştıklarını gördüklerini belirtiyorlar. Polis, incelediklerinde arabada patlayıcı ve silah bulduklarını ifade ediyor.

Expressen'in verdiği bilgiye göre, Araçtan çıkarken görülenlerin yaklaşık üç kişi olarak belirlendi. Polis, internet sitesi aracılığıyla, "Polis devriyesi arabayı inceledi ve şüpheli tehlikeli patlayıcı olduğuna inanılan bir şeyler buldu. Ayrıca, arabada silahlar da bulduğu için Silah Yasası'nın ağır ihlallerinden de şüpheleniliyor." Otomatik silahlar ve patlayıcılarla yüklü arabanın Stockholm yolunda olduğuna dikat çekiliyor. Arabanın Uppsala'da ikamet eden bir kişiye  kayıtlı olduğu tespit ediliyor.

Saat 22.00'de Ulusal Bomba Ekibi olay yerinde çalışmaya başladı ve bir saat sonra araba emniyete alındı. Kordonla çevrili alan daha sonra daratıldı ve polisin adli tıbbı soruşturmaya başladı. 02.56'da olay yerindeki çalışma tamamlandı ve suç sınıflandırması aynı kaldı. Polis bu sabah internet sitelerinde araca el konulduğunu fakat, henüz kimsenin tutuklanmadığı da yazıyor.

İsveç Mariefred araba patlayıcı otomatik silahlar Polis Stockholm Uppsala
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ