VALLENTUNA’DA BALKONDA PATLAMA MEYDANA GELDİ

Cuma gece yarısına doğru Stockholm kuzeydoğusunda bulunan Vallentuna’da bir apartman dairesinin balkonunda patlama meydana geldi. İhbar üzerine olay yerin egelen polis ekibinin el bombası izlerine rastladıkları ileri sürülüyor.

VALLENTUNA’DA BALKONDA PATLAMA MEYDANA GELDİ
VALLENTUNA’DA BALKONDA PATLAMA MEYDANA GELDİ Admin
Bu içerik 542 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cuma akşamı 23.45 dolaylarında Vallentuna semtinin merkezinde bir apartman dairesinin balkonunda patlama meydana geldi. Polis ihbar üzerine olay yerine ambulansla birlikte geldi. Ancak kurtarma servisinin idari operatörü Alexander Westerberg, patlayan nesnenin hâlâ belirsiz olduğunu söylüyor.

Gecenin ilerleyen saatlerinde polis patlamayı doğrularken, yüksek sesli bir patlama hakkında telefon aldıklarını belirtiyorlar. Poliste görevli memur Pia Glenvik, “Devriyelerimiz, teknisyenlerimiz ve bölgede Ulusal Bomba Ekibi de orada” diyor. Basından “Ateş edildiğini gösteren bir şey var mı?” sorusuna ise,”Hayır, şu anda değil böyle bir değerlendirme yok. Konuyu daha da araştırıyoruz. Bölgede yaşayan bir vatandaş, patlamadan korktuğunu söyledi. Çok kötüydü, güçlü bir patlama oldu” ifadelerini kullanıyor.

Vallentuna'nın merkezinde, yüksek sesli bir patlamayla ilgili gelen aramaların ardından bir polis operasyonu sürüyor. Expressen'in verdiği bilgiye göre, polis el bombası izleri buldu. Polis memuru Pia Glenvik, “Bir şeylerin koptuğu yönünde bilgiler var. Kişisel yaralanmalar hakkında hiçbir bilgim yok, ancak o binada maddi hasar meydana geldi” diyor.

Olayla ilgili ne polisin ne de acil servislerin kişisel yaralanmalar hakkında herhangi bir bilgisi yok, ancak Pia Glenvik, “Apartman binasının birkaç penceresinin camları kırıldı. Ev sakinleri kendiliğinden tahliye edildi” diyor. Expressen'in verdiği bilgiye göre, polis olay yerinde el bombası izleri bulduğu ileri sürülürken, polisin bu henüz onaylamıyor. Pia Glenvik. “Bununla ilgili hiçbir bilgim yok” diyor. Aftonbladet'in verdiği bilgiye göre, çok sayıda kişinin gri bir arabayla olay yerinden uzaklaşırken görüldüğü ileri sürülüyor. Olayla ilgili hiç kimsenin tutuklanmadığı belirtiliyor.

Stockholm Vallentuna patlama apartman balkon el bombası Stockholm Polisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ