MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ'NİN BAŞINA MI GELİYOR?

Muharrem Demirok, Annie Lööf'ün istifası üzerine seçim kurulunun parti başkanlığını devralmak için aday gösterdiği üç isimden biri olarak gösterildi.

MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ'NİN BAŞINA MI GELİYOR?
MUHARREM DEMİROK MERKEZ PARTİSİ'NİN BAŞINA MI GELİYOR? Admin
Bu içerik 620 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

11 Eylül'deki parlamento seçimlerinden dört gün sonra partisinin oy kaybetmesi ve eleştirilere maruz kalaması nedeniyle Annie Lööf istifasını açıkladı. Yeni parti lideri, 2 Şubat 2023'te yapılacak olağanüstü genel kongrede belirlenecek.

Pazartesi günü, seçim kurulu Annie Lööf'ün yerini seçilecek kişiyi belirlemek üzere toplandı. Toplantıda üç isim belirlendi. Bunlar, Muharrem Demirok 46, Daniel Bäckström 46 ve Elisabeth Thand Ringqvist 50 oldu.

Muharrem Demirok'un siyasi kariyeri 2002 yılında Merkez Parti'ye katılmasıyla başladı. Demirok, son 14 yıldır Linköping Belediyesinde Merkez Partisi Belediye Meclisi üyesidir ve geçen kongrede de parti yönetim kuruluna seçildi.

Muharrem Demirok, Gösta Gustavsson'un istifasını açıklamasının ardından 1 Nisan 2009'da Linköping Belediye meclis üyeliği görevini devraldı. Aynı zamanda Belediye Yönetim Kurulu Birinci Başkan Yardımcısı aynı zamanda çevre ve toplumsal kalkınmadan sorumlu oldu.

Demirok, Haberler 24’e verdiği bir demeçte, “Her zaman siyasete bir ilgim oldu, ama bundan önce hiçbir zaman bir partide doğal olarak üye olarak bulunmadım. Stockholm güney banliyösü Vårby Gård'da büyüdüm. Burada Merkez Partisi belki de bariz bir seçim değildi” ifadelerini kullanıyor.

Muharrem Demrik, Merkez Partisi’ne verdiği bir röportajda, “Bu partiye eğilim duymam biraz zaman aldı ve bunun önemli bir nedeni de Merkez Partisi'nin kırsal alanlar ve tüm İsveç'e yönelik politikasıydı” diyor.

Muharrem Demirok 11 Eylül Genel Seçimlerinde Merkez Partisi’nden milletvekili seçilerek meclise girdi. 1998 yılında Linköping’e taşındı.Türk baba ve İsveçli anneden dünyaya geldi. 2003 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır. İsveççe, İngilizce ve Türkçe bilmektedir.

İsveç Merkez Partisi Başkanlık aday Seçim Kurulu Muharrem Demirok Daniel Bäckström Elisabeth Thand Ringqvist Olağanüstü Genel Kongre Şubat 2023
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Metin Demirok     2022-11-08 Bırak parti başkanlığını, başbakanlık bile yakışır ona,bence isvecte gelmiş geçmiş 10 polikaticidan biri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ