İSVEÇ MECLİSİ CASUSLUK YASA DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLADI

Bugün İsveç Meclisi, yabancı casusluk yasasında yapılan tartışmalı değişiklikleri oyladı. Anayasa değişikliği 270 evet v3 37 hayır oylarıyla kabul edildi. Sol Parti ve Yeşiller karşı oy kullandılar. Yasa 1 Ocak 2023’te yürürlüğe girecek.

İSVEÇ MECLİSİ CASUSLUK YASA DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLADI
İSVEÇ MECLİSİ CASUSLUK YASA DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLADI Admin
Bu içerik 562 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç Meclisi, yabancı casusluk konusundaki tartışmalı anayasa değişikliklerine onayladı. Kanunda yapılan değişiklikler, yabancı casusluk, ağırlaştırılmış yabancı casusluk ve uluslararası işbirliğinde gizli bilgilerin ifşası suçlarının ceza kanununa dahil edilmesi anlamına geliyor.

Ayrıca bu değişiklikle, teröre bulaşan grupların örgütlenme serbestliği ve gösteri izni sınırlanırken, buna yönelik yeni yasaların çıkarılmasının önünün açılacağı belirtildi.

Yasa değişikliği, gözden geçirilebilmesi için bir yıl ertelenmesini isteyen Sol ve Yeşiller dışında meclisteki diğer partiler tarafından desteklendi. Temel Kanunda yapılan değişiklik son aşamalarda çok tartışıldı. Birkaç medya şirketi bunu "ifade özgürlüğü ve demokrasiye yönelik bir tehdit" olarak nitelendirdiler.

İsveç Meclisi Anayasa Yasa değişikliği onay terör terör örgütleri ifade ve örgütlenme özgürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ