İSVEÇ, PKK BAĞLANTILI BİR KİŞİYİ TÜRKİYE’YE İADE ETTİ

İsveç, terör örgütü olarak kabul ettiği ama gereğini yerine getirmediği PKK ile bağlantılı bir kişiyi Türkiye’ye teslim etti. Göç idaresi sınırdışı edilen kişinin 2015 yılında mülteci olarak başvurduğunu ve başvurusunun kabul edilmediğini ifade ediyor.

İSVEÇ, PKK BAĞLANTILI BİR KİŞİYİ TÜRKİYE’YE İADE ETTİ
İSVEÇ, PKK BAĞLANTILI BİR KİŞİYİ TÜRKİYE’YE İADE ETTİ Admin
Bu içerik 610 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

İsveç NATO’ya üye olabilmek için yaptığı basvaras Macaristan ve Türkiye tarafından henüz onaylanmadı. Türkiye başvuruyu onaylamak için İsveç’ten terör örgütleriyle bağlantılı 33 kişinin teslim edilmesini istiyor. Şimdiye kadar birkaç adi suçlu ve dün de PKK bağlantılı bir kişi teslim edildi.

İsveç’ten sınırdışı edilen Kürt kökenli kişi PKK ile işbirliği yapmaktan Türkiye'de altı yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmış, Türkiye’den kaçarak 2015 yılında İsveç'e gelmiş ve sığınma talebinde bulunmuş.

Son iltica başvurusu da reddedilen kişi, cuma günü, polis tarafından sınır dışı etme işlemini gerçekleştirmiş olarak Türkiye’ye gönderildi. Mahmut Tat olarak bilinen kişinin İstanbul Havaalanında Türk polisi tarafından teslim alındığı basında yer alıyor. Bu kişi savcılık tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İsveç'in NATO savunma ittifakına üye olabilmesi için Türkiye'nin şartlarından biri de İsveç'te bulunan ve Türkiye'nin güvenliğine tehdit oluşturduğu düşünülen kişilerin iade edilmesidir. Geçen bahar ayında, Türkiye'nin terör zanlısı olarak tanımladığı 33 ismin yer aldığı bir liste ortalıkta dolaşıyordu. Şimdi sınır dışı edilen kişi o listede yoktu.

İsveç, PKK terör örgütünün ülkedeki gerçek elebaşlarını teslim etmek yerine çerezlerle Türkiye’yi oyalamaya ve başvurusunun onaylamasını umuyor.

İsveç PKK Terör örgütü üyelik Türkiye Mahmut Tat sınır dışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ