UMUT, EĞİTİM VE SAĞLIK YARDIM VAKFI 21. YILINI KUTLADI

Stockholm’da 2001 yılında gerek Stockholm ve çevresindeki gerekse Türkiye’deki çeşitli biçimlerde yardıma gereksinim duyacak insanlara yardımcı olmak amacıyla kurulan Umut, Eğitim ve Sağlık YardımVakfı 21.yılını yemekli bir geceyle kutladı. Vakıf Başkanı Mehmet Erkan Giray, 21 yıldır yapılan çalışmalardan çok memnun olduğunu söyledi.

UMUT, EĞİTİM VE SAĞLIK YARDIM VAKFI 21. YILINI KUTLADI
UMUT, EĞİTİM VE SAĞLIK YARDIM VAKFI 21. YILINI KUTLADI Admin
Bu içerik 932 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Umut, Eğitim ve Sağlık Yardım Vakfı’nın ilk eldeki amacı Türkiye’deki eğitimdeki gençlere gerekse çeşitli biçimlerde özellikle de engelli vatandaşlarımıza ya da ailelerine yönelik araç gereç sağlama ve göndermeye olarak amaçlanan bir yardım kuruluşu olarak ortaya çıkıyor.

                                                         Vakıf Başkanı Mehmet ERkan Giray

Stockholm’da eğitimdeki çocuklara hafta sonları matematik, İngilizce, Türkçe gibi derslerde destek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonu eğitimsel çalışmalara katılanların bu destekten oldukça yaralandıkları çalışmaların devam etmesinin bir kanıtı olarak görülüyor.

Vakıf Başkanı Mehmet Erkan Giray, vakıfın kuruluş ve çalışmalarına ilişkin olarak; “Amacımız Türkiye’deki özellikle de eğitimde olan ve sağlık açısında engelli olan çocuklarımıza yardım etmekti. Buradaki çocuklarımızın da eğitimine destek olmak ve dolaysıyla onların üniversiteye girmelerine yardımcı olmak amaçlanmıştı. Bu konularda yaptığımız çalışmalar vakfımızın ne kadar gerekli bir işlevi yerine getirdiğini gördük, görüyoruz. Türkiye’deki birtakım eğitim kuruluşlarıyla ilişkilerimiz sürüyor. Onlar kanalıyla öğrencilere burs olanakları sağlıyoruz. Tekerlekli sandalye gibi ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı oluyoruz. Burada şunu da belirtmek isterim ki, bize hem parasal hem de araç gereç sağlamada yardımcı olan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor. Bu yardımlar bize ve çalışmalarımıza büyük şevk veriyor” açıklamalarını yapıyor.

                                    Muharrem Çakmak birbirinden güzel şarkılarla geceye renk kattı.

Gece Muharrem Çakmak’ın söylediği birbirinden güzel müzik parçalarıyla ve zaman zaman katılımcıların oyunlarıyla renkli saatler yaşandı. Katılımcılar hem sohbet ederek hem eğlenerek hoşça vakit geçirdiler.

İsveç Nogay Türkleri Derneği vakfın başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Mehmet Erkan Giray'a bir plaket verdi. Mustafa Başdağ, Mehmet Erkan Giray ve dernek Başkanı Melisa Hediya Demirci
Umut Eğitim ve Sağlık Yardım Vakfı Stockholm yardım eğitim destek Mehmet Erkan Giray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ