SÖDERTÄLJE’DE ÇETE KAVGASI BİR CAN DAHA ALDI

Södertälje'de Pazar akşamı 25 yaşındaki bir kişi silahlı saldırı sonrası yaşamını yitirdi. Bu, Eylül ayının sonundan bu yana şehirde meydana gelen dördüncü ölümcül silahlı saldırı oldu. Cinayet şüphesiyle 3 kişi tutuklandı.

SÖDERTÄLJE’DE ÇETE KAVGASI BİR CAN DAHA ALDI
SÖDERTÄLJE’DE ÇETE KAVGASI BİR CAN DAHA ALDI Admin
Bu içerik 517 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olayla ilgili ihbar polise Pazar akşamı saat 19:39'da geldi. Stockholm polisi basın sözcüsü Mats Eriksson olayın merkezinde sahnesinde 25'li yaşlarındaki bir kişinin silahla yaralandığnı söyledi. Silahlı saldırıya uğrayan kişi, son zamanlarda çok sayıda silahlı saldırının gerçekleştiği Geneta bölgesi yakınlarındaki Blombacka yerleşim yerinde yaralı olarak bulundu. Polis daha sonra kişinin aldığı kurşun yaraları sonucu yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Södertälje'de devam eden bir çatışmamız var ve polis bu tür suçlara karşı yoğun bir şekilde çalışıyor. Mats Eriksson, ”Bunun devam eden çatışmayla ilgili olduğuna dair birçok gösterge var, ancak bunu şimdilik doğrulayamam” diyor.

Södertälje İl gazetesi olayı iki çete grubunun çatışmasına bağlıyor. Gazeteye göre,  Ronnafalangen çetesi ile Lina/Saltskogsfalangen çetesi arasında kanlı husümet sürüyor. Pazar akşamı öldürülen 25 yaşındaki kişinin Lina/Saltskogsfalangen adlı grupla bağlantılı olduğunu yazıyor.

Gazete ayrıca, 25 yaşındaki kişinin bölgeyi ziyaret ettiğini ve katillerin onu şaşırtıp vurduğunu yazıyor. Gazete, 18, 19 ve 20 yaşındaki üç kişinin daha sonra cinayete karıştıklarından şüphelenilerek tutuklandığını ve hepsinin Ronnafalangen .etesi ile ile bağlantılı olması gerektiğini yazıyor.

Çetelerin birbirleriye çatışmalarının sonucunda bu yıl 60 kadar kişinin yaşamını yitirdiği polisçe belirtiliyor.

Stockholm Södertälje Geneta Blombacka silahlı saldırı çete Ronnafalangen Lina/Saltskogsfalangen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ