FURUVİK HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ TRAJEDİDE YARALANAN SANTİNO ÖLDÜ

Geçen hafta .arşamba günü Furuvik Hayvanat Bahçesinden kaçan 5 şempanze uyutulmak yerine vurularak 3 tanesi öldürülmüş, iki tanesi de ağır yaralanmıştı. Ağır yaralanan şempanze sürüsünün lideri de olan Santino’nun olduğu açıklandı.

FURUVİK HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ TRAJEDİDE YARALANAN SANTİNO ÖLDÜ
FURUVİK HAYVANAT BAHÇESİNDEKİ TRAJEDİDE YARALANAN SANTİNO ÖLDÜ Admin
Bu içerik 415 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Furuviksparken, ünlü maymun ve sürü lideri Santino'nun öldüğünü doğruladı. Eleştirilere bir basın açıklamasıyla yanıt veren park yönetimi, "Bu olmamalıydı" diye yazıyor. Beş şempanze çarşamba günü kaçtıktan sonra hâlâ şempanze evinin içi bomboş olarak dikkat çekiyor.

Furuviksparken cumartesi sabahı yaptığı açıklamada, "Şempanze evinde öldüğü doğrulanan ancak kimliğini tespit edemediğimiz şempanzenin Santino olduğunu artık büyük bir üzüntüyle doğrulayabiliriz" deniliyor. Santino, parkın en yaşlı şempanzesi ve sürü lideriydi. Dört yaşındayken Furuvik'e geldiği belirtiliyor. Santino, hayvanat bahçesi ziyaretçilerini zarif bir şekilde kandırabilmesiyle aynı zamanda çok dikkat çeken bir düşünür olarak tanımlanıyordu.

TT, üç şempanze Maria Magdalena, Tjobbe ve Selma'nın geçen cuma akşamı beri hâlâ  kafeslerine kapatılmadıklarını yazıyor. Parkın odak noktası, onları muhafazanın içine çekmek ve aynı zamanda şempanze evinden kendi kendilerine çıkabilecekleri tüm yolları güvence altına almak olarak açıklanıyor.

TT, çarşamba günü öğle vakti şempanzeler barınaklarından ve maymun evinden kaçtılar. Bunlardan dördü kurşunlanarak vuruldu. Maymunların nasıl dışarı çıktığı belli değil, ancak parkın müdürü Sandra Wilke, ”Kardaki izler, bir ya da daha fazla şempanzenin önce muhafazadan çıktığını ve ardından maymun evine açılan bir kapıdan parkın içine girdiğini gösteriyor” diye yazıyor.

İsveç Furuvik Furuvik Hayvanat Bahçesi Şempanze Santino
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ