RİNKEBY’DE BİR GENÇ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

Rinkeby'nin merkezinde silah sesleri duyulması üzerine polise dışarıda 20’li yaşlarda yaralı bir kişi olduğu ihbarını geldi. Polis, kurşunlanmış yaralı bir kişiyle karşılaştı. Yaralı hastaneye kaldırıldı. Polis birden fazla kurşun yarası olduğunu belirtiyor.

RİNKEBY’DE BİR GENÇ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI
RİNKEBY’DE BİR GENÇ SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI Admin
Bu içerik 680 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Rinkeby’de sabah saatlerinde 08.30'dan kısa bir süre sonra polis, Stockholm'un kuzeybatısındaki Rinkeby semtinde alarma geçirildi. Bölgede dışarıda yaralı bir kişi bulundu. Expressen'in verilerine göre 20'li yaşlarında bir genç. Birkaç kurşunla isabet ettiği söyleniyor. Silahlı saldırının meydana geldiği semt merkezine yakın bir yerde güvenlik şeridi çekildi. Stockholm polis sözcüsü Towe Hägg, hayat kurtarma önlemlerinin yapıldığını söyledi.

Sabah saatlerinde polis iç ve dış kordon oluşturdu. Vatandaşlar ne olduğunu merak ederek kordonda ve balkonlarda durdu. Bölgeden çıkan araçlar da kontrol edildi. Metro Rinkeby'nin önünden geçerken bir süre durduruldu.

Towe Hägg, ”Peronda herhangi bir aldırgan olup olmadığı bakmak için yakındaki bir metro istasyonuna kontrol ettik. Metro bir süre Rinkeby’de durmadan yoluna devam etti. Daha fazla bilgim yok” diyor.

Hasarın boyutu belirsiz. Polis şu anda cinayete teşebbüsü soruşturuyor. Araştırma ve incelemeye diğer şeylerin yanı sıra, bölgedeki kameraların incelenmesiyle devam edeceği açıklanıyor.

Polis öğleden sonra yaptığı açıklamada silahlı saldırıya uğrayan kişinin 27 yaşında ve ”Shottaz” çetesinin merkezdeki kişilerine yakın olduğunu yazıyor. Rinkeby'de var olan kriminel grupların en başından beri farklı alt grupların ortaya çıkmasına yol açan "Shottaz" ve "Ölüm Devriyesi" olarak nitelendiriliyor.

Polis akşam saatlerinde ağır yaralı olarak hasteneye kaldırılan kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

MALMÖ’DA APARTMAN DAİRESİNDE ÖLÜ BİR KADIN BULUNDU

50'li yaşlarında bir kadın, Noel akşamı Malmö'deki bir apartman dairesinde ölü bulundu. Olay cinayet olarak araştırılıyor ve 35 yaşındaki bir adam şüpheli olarak tutuklandı.

Güney polis bölgesinin basın sözcüsü Rickard Lundqvist, ”bence birbirlerine yabancı değiller” diyor.

Stockholm Rinkeby silahlı saldırı yaralama genç Malmö kadın ölü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ