RİNKEBY’DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ

Dün sabah saatlerinde Stockholm’un kuzeybatı semtlerinden olan Rinkeby’de sşlahlı saldırıya uğrayan ve hastanede yaşamını yitiren kişinin Mehdi Sachit olduğu açıklandı. Ölüm Devriyesi adlı çetenin önemli isimlerinden biri olduğu ve sanatçı Nils "Einár" Grönberg'ün öldürülmesinde parmağı olduğu söyleniyor.

RİNKEBY’DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ
RİNKEBY’DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAYAN KİŞİ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 675 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Rinkeby'de Noel sabahı vurulan 27 yaşındaki kişi hayatını kaybetti. Expressen gazetesinin  verdiği bilgiye göre olay, "Death Patrol" suç ağının bir üyesi olan ve rap sanatçısı Nils "Einár" Grönberg'i cinayet tuzağına kandırdığından şüphelenilen Mehdi "Dumle" Sachit ile ilgili. Geçen yıl Expressen ile yaptığı bir röportajda çete hayatı hakkında açıkça konuşmayı seçmişti. Röportajın sonunda söylediği sözler çete dünyasının gerçeğini yansıtıyordu: ”Tükenene kadar birbirimizi yiyelim.”

Pazar sabahı olay yerinde, 27 yaşındaki Mehdi "Dumle" Sacit, başı da dahil olmak üzere birçok yerinden vurulmuş, ağır yaralanmış halde bulundu. Polisi basın sözcüsü Towe Hägg, ”Sahada can kurtarma tedbirleri alınmaya başlandı. Kısa bir süre sonra Stockholm ambulans sağlık görevlilerinin görevi devraldığını ve bu işe devam ettiğini söyledi.

Günün ilerleyen saatlerinde polis, kurşun yarası bulunan kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Mehdi "Dumle" Sachit'in yakınlarına haber verildi. Stockholm polisinde görevli memur Jens Mårtensson, öldüğü doğrulandı, cinayet olarak sınıflandırıldığını söyledi. Olaya ilişkin henüz kimse tutuklanmadı.

Rinkeby suç ağı "Ölüm Devriyesi" nde merkezi bir konuma sahip, diğer şeylerin yanı sıra ciddi cinsel suçlar, şiddet içeren suçlar ve uyuşturucu suçlarından hüküm giymiş, ağır bir şekilde suçlanan bir kişi kimliğine sahipti.

Geçen yılın Ekim ayında Expressen, Sachit ile bir röportaj yayınladı ve bu röportajda, suç ağı "Shottaz" ile çatışması 2015'ten bu yana bir düzine cinayetle sonuçlanan suç ağı "Ölüm Devriyesi"ndeki çete bağlantısını doğrulamayı seçti. Sözlerini şu tümceyle tamamladı: ” Tükenene kadar birbirimizi yiyelim.

Stockholm Rinkeby silahlı saldırı cinayet çete mafya Ölüm Devriyesi Mehdi Sachit Nils Einar Grönberg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ