MUHARREM DEMİROK: İKİ GENCİN KAVGASI

Merkez Partisi Başkanı Annie Lööf’ün istifa kararını almasından sonra partinin ‘Seçim Kurulu’ aday arayışına girmişti. Kasım ayının ilk haftasında kurul üç aday belirledi. Bunlardan biri de babası Türk, annesi İsveçli olan Muharrem Demirok’tu. İsveç basını diğer iki aday hakkında fazla birşey yazmazken, Muharrem Demirok’u hedefine koydu. En sonunda lise yıllarında karıştığı bir kavgayı ortaya çıkararak incelemeye aldı.

MUHARREM DEMİROK: İKİ GENCİN KAVGASI
MUHARREM DEMİROK: İKİ GENCİN KAVGASI  Admin
Bu içerik 567 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Merkez Partisi Başkan adayı Muharrem Demirok olayla iligili, Expressen gazetesinin sorularını "iki gencin kavgası" olarak nitelendirerek; 1995'te hüküm giydiği saldırıyı kısaca şöyle anlatıyor: “Ancak karar, farklı bir olaylar dizisi kuruyor: Demirok sebepsiz yere diğer gencin suratına tokat attı deniyor. Tümcenin doğruluğunu sorgulamak niyetinde değilim” ifadelerini kullanıyor.

Merkez Parti Başkanı Annie Lööf'ün ardından parti liderinin kim olacağı 2 Şubat'taki olağanüstü kongrede belli olacak. Üç adaydan biri de partinin eğitim politikası sözcüsü Muharrem Demirok. Parti içinde yapılan gözlemlere göre Demirok’un favori olduğu görülüyor. Geçen hafta kendi kendine 90'lı yıllarda iki saldırı olayından hüküm giydiğini söyledi ve bunu ilk bildiren Östgöta-Muhabir oldu. İlk vaka 1994 sonbaharında Demirok'un 18. yaş gününden birkaç gün önce devam ettiği lisesinde meydana geldi.

Karar, olaya karışanların olayın farklı versiyonlarına sahip olduğunu gösteriyor.

■ Davacı, Muharrem Demirok'un öne çıktığını ve savaşmak isteyip istemediğini sorduğunu belirtti. Hayır cevabını verdi. Demirok daha sonra ceketini çıkarıp kafası geriye kafa attı. Yere düştü, burnundan kan gelmeye başlayınca şoka girdi.

■ Muharrem Demirok, davacının kendisini iterek kavgaya başladığını, ardından güreştiklerini ve diğerinin diğerlerinin yanı sıra kasığına aldığı darbe nedeniyle diz çöktüğünü söyledi.

■ Bir tanık, davacının hikayesini destekledi. Huddinge bölge mahkemesi, başvuranın ifadesinin iddianameye göre mahkûmiyet kararına temel oluşturabilecek kadar inandırıcı olduğuna karar verdi.

Bölge mahkemesi, "Demirok'un [NN] 'yi suratına sözde Danimarka kafası olarak adlandırılan biçimde kafa attığını kanıtlandı."

Yaşının küçük olması ve daha önce suç işlememiş olması gözönünde bulundurularak 70 günlük para cezasıyla kurtuldu.

Östgöta-Corren gazetesi, Muharrem Demirok, olayı yaklaşık 30 yıl sonra anlattığında, cezaya çarptırıldığından farklı bir tablo çizmişti, diye yazıyor

Corren'in haberinde kendisine şu soru soruluyor: "Yumruk dövüşü müydü - yoksa nasıl oldu?" Demirok, “Evet, iki gencin kavgasıydı. Olayın detayına girip her şeyi değerlendirmek istemiyorum, saldırı ne olursa olsun yanlış, ama bunun için bir gün ceza aldım, bu yüzden ciddi bir saldırı değildi” diye yanıtlıyor.

Expressen gazetesine de: “Ortaya çıkan aptalca bir gençlik tartışmasıydı. Ona bağlı olandan daha fazlası yoktu. Olayın kendisini pek hatırlamıyorum” ifadelerini kullanıyor.

İsveç Merkez Partisi Kongre aday Muharrem Demirok Lise kavga para cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ