BİR APARTMAN GİRİŞİNE EL BOMBASI ATILDI

Salı akşamı geç saatlerde 22.28 dolaylarında Stockholm’un güney semtlerinden Enskededalen’de bir apartmanın girişine el bombası altıldı. Patlamada giriş kapısı ve bazı pencere camları kırıldı.

BİR APARTMAN GİRİŞİNE EL BOMBASI ATILDI
BİR APARTMAN GİRİŞİNE EL BOMBASI ATILDI Admin
Bu içerik 749 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Polis aldığı ihbar üzerine çok sayıda ekiple olay yerine gitti. Ulusal bomba koruma ekipleri de polis teknisyenleriyle birlikte olay yerinde bulundu. Polis komuta merkezindeki basın sözcüsü Rebecca Landberg, “Kapıda ve merdivende kırık camlar olduğunu ve içerideki bir parçadan su sızdığını fark ettik” diyor.

Olayla ilgili olarak kimsenin yaralandığı belirtiliyor. Olay yerinde el bombasına ait parçalar bulunduğu bildirildi. Rebecca Landberg, polisin gerekli alanı kapattığını ve yerin teknik incelemesini yapıldığını söylüyor.

Polis ayrıca tanıklarla ve apartman sakinleriyle konuşarak bilgi topladı. Aftonbladet'in edindiği bilgiye göre, koyu renk giysili kişilerin olay yerinden kaçarken görüldüğü ve patlamayla bağlantılı olarak bir otomobilin de bölgeden ayrılmış olabileceği bilgisi de var.

Polis, kamuya açık imha tehlikesi ve Yanıcı ve Patlayıcı Maddeler Kanunu'nun ağır ihlali hakkında bir ön soruşturma başlattı. Olayla ilgili olarak kimsenin tutuklanmadığı belirtildi.

Polis bugün yaptığı açıklamada Noel Günü Rinkeby’de öldürülen Mehdi Sachit ile ilgili olabileceği belirtildi. Konu polis tarafından daha detaylı araştırılacak.

GUBBÄNGEN’DE BİR APARTMAN KURŞUNLANDI

Bugün sabah saatlerinde Stockholm'un güneyindeki semtlerinden Gubbängen'de bir kişi bir apartmana ateş açtı. Olayda kimsenin yaralanan kimse olmadığı polis tarafından rapor ediliyor. Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Olayda apartman dairelerinden birinin hedef alındığı ve hasar meydana gelirken herhangi bir kişinin yaralanmadığı bildiriliyor.  Polis, hasarın kurşunlama sonucu meydana geldiğinin anlaşıldığını söylerken, olay üzerinde çalıştıklarını açıklıyor.

Stockholm Enskededalen el bombası patlama apartman Gubbängen kurşulama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ