14 VE 15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ÇETE ÜYESİ

Noel Günü Rinkeby’de öldürülen Mehdi Sachit sonra olaylar zinciri Enskededalen, Gubbängen ve Farsta’ya taşındı. Enskededalen’de bir apartmanın giriş kapısına el bombası atıldı. Gubbängen'de e bir aparmanın kapısı kurşunlandı. Polis yaptığı incelemede kapı kurşunlayanların 14 ve 15 yaşında çocuklar olduğunu ortaya çıktı. Çocuklar yakandı ve kullandıkları şilah olay yerinin yakınında bulundu.

14 VE 15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ÇETE ÜYESİ
14 VE 15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR ÇETE ÜYESİ Admin
Bu içerik 500 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Çarşamba akşamı Gubbängen'de bir apartman kapısına otomatik silahla ateş ederek kaçan kişilerin 14 ve 15 yaşındaki bir çocuklar olduğundan şüpheleniliyor. Apartman dairesinde bir emekli yaşıyor. Polis, “Çocuklar muhtemelen yanlış kapıya ateş ettiler” diyor.

Expressen gazetesinin ulaştığı bilgilere göre, ikisinin de bakımevlerinden (HVB) kaçtığını öğreniyor. Bir LVU kararında, 14 yaşındaki çocuğun babası, çocuğun muhtemelen bir suç şebekesine ait olduğunu belirtiyor.

Polisten edinilen bilgilere göre, otomatik silahlarla yaklaşık 25 el ateş edildi. Yakınlarda bir polis devriyesi vardı ve silah seslerini duydu ve 14 ve 15 yaşlarındaki iki genç çocuğu hızla tutuklayabildiler. Cuma günü, 15 yaşındaki çocuğun cinayete teşebbüs ve ciddi silahlı suçlar şüphesiyle gözaltına alınması talep edildi.

Expressen gazetesi, kurşunlanan dairede bir emeklinin yaşadığını ve polisin teorisine göre çocukların yanlış kapıdan ateş edildiğini belirtiliyor. Gazetenin verdiği bilgiye göre, her iki erkek çocuk da İsveç'in merkezindeki aynı şehirde kayıtlı ve her ikisi de daha önce toplum tarafından zorlayıcı önlemlere tabi tutulmuş çocuklar. Bakımevlerinde (HVB) kalıyorlar.

Sosyal Hizmetler Kurumu geçen sonbaharda, 15 yaşındaki çocuğa aileden alarak bir bakımevine bıraktı. Çocuğun arka planında, polisin bir mahkeme davasında hırsızlık ve saldırıdan şüphelenildiğine dair iki endişe raporu vardı ve çocuk bu suçlardan suçlanıyor.

Sosyal Hizmeler Kurumu soruşturma başlattığından beri, polisten ve okuldan kontrolsüz davranış, uyuşturucu ve suç ortaklığı hakkında yeni endişe raporları geldiği belirtiliyor.

14 yaşındaki çocuk da birkaç haftadır firarda kaldıktan sonra sonbaharda gözaltına alındı. 2021'den bu yana, suç şüpheleri, okuldan kaçma ve kötü tavırla ilgili endişe raporları vardı. Annesi çocuğunu polise ihbar ederek, gece eve geç geldiğini, nerede olduğunu kendisine söylemediğini ve kime ait olduğunu bilmediği eşyalarla eve geldiğini ifade etmiştir. Babası, çocuğun muhtemelen bir suç şebekesine ait olduğunu belirtiyor.

Stockolm Rinkeby cinayet Enskededalen Gubbängen Farsta kurşunlama çocuk çete üye HVB LVU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ