STOCKHOLM KORKU GECESİ YAŞADI

Stockholm’un kuzeybatı ve güney semlerinde ar ka arkaya iki patlama meydana geldi Patlamalarda can kaybı ve yaralanmalar olmazken, binalarda maddi hasar meydana geldi. Sabah saatlerinde polis beş kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Tanınmış bir rap sanatçısı da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor.

STOCKHOLM KORKU GECESİ YAŞADI
STOCKHOLM KORKU GECESİ YAŞADI Admin
Bu içerik 502 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Stockholm’da ilk patlama sabaha karşı 03.15 dolaylarında kuzeybatı bölgesi Grimsta’da meydana geldi. Bu patlamadan bir saat sonrada güney semti Bagarmossen’de 04.15 meydana geldi. Polis sabah saatlerinde yaptığı açıklamada olaylarla direk ya da dolaylı olarak beş kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Kurtarma servisinin şefi Tobias Åkesson, “Yardım etmek için oradaydık. Havaya uçurulmuş bir kapı ve çok sayıda pencere var. Bildiğimiz kadarıyla herhangi bir yaralanma yok. sahada altı birimimiz çalışmalarını sürdürüyor” diyor.

Polise göre, patlama binanın girişinde büyük hasara neden oldu. Gece saatlerinde, hasarı araştırmak ve olası tahliyeyi gerçekleştirmek için olay yerine acil servisler ve polis sevk edildi. Olay yerine bomba teknisyenleri ve adli tıp teknisyenleri de teknik inceleme yapmak üzere sevk edildi.

Basına yansıyan haberlere göre bölge sakinleri olay karşısında şok oldu. Bir kişi, “Dışarıda sigara içiyordum ve sonra yüksek bir patlama sesi duydum. En hafif bir tabirle biraz korkmuştum, hâlâ şoktayım” diyor. Başka bir sakin, tüm ailenin patlamayla nasıl uyandığını anlatıyor: “Evdeki herkes bir anda uyandık. Sanki bir şey düştü.” ifadelerini kullanıyor.

TANINMIŞ RAP SANATÇISI GÖZALTINA ALINDI

Pazartesi sabahı Stockholm'ün batısındaki Vällingby'de meydana gelen patlamanın ardından ünlü bir rap sanatçsı gözaltına alındı. Daha önce çeşitli suçlardan hüküm giymiş olan sanatçı, büyük bir polis operasyonu sonrasında tutuklanan dört kişiden biri. Ayrıca bombalamanın adresi, suç çevreleriyle de bilinen bağlantıları olan başka bir başarılı sanatçıyla da bağlantılı olabilir, varsayımları var.

Stockholm Vällingby Grimsta Bagarmossen patlama Rap sanatçısı tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ