SOL PARTİDE İÇ HOŞNUTSUZLUK ARTIYOR

Altinget haber sitesi, Sol Parti'nin liderine duyulan memnuniyetsizliğin Meclis grubunda da görüldüğünü yazıyor. Sitenin konuştuğu birkaç kişi, diğerlerinin yanı sıra DN'nin daha önce yazdığı, partinin geri kalanını dinlemeyen bir arkadaş grubu olarak parti liderliği imajına var, şekilde eleştirisel konuşuyorlar.

SOL PARTİDE İÇ HOŞNUTSUZLUK ARTIYOR
SOL PARTİDE İÇ HOŞNUTSUZLUK ARTIYOR Admin
Bu içerik 375 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Bir milletvekili, parti lideri Nooshi Dadgostar'ın gelecek yıl yapılacak kongrede güvende olmayabileceğini söyledi. Milletvekili, “Spekülasyon yapmak için çok erken ama birisi ona meydan okursa şaşırmam” diyor.

Ancak resim herkes tarafından paylaşılmıyor. Kiruna'dan parti yönetim kurulu üyesi Carolina Gustafsson, partideki atmosferin iyi olduğunu ancak seçim sonrası hayal kırıklığı yaşanmasının anlaşılır olduğunu söylüyor.

Gençlik kolunda, birbirini iyi tanıyan birbirine sıkı sıkıya bağlı bir arkadaş grubu, farklı düşünenleri ve kendilerini dinlemeyenleri susturur. Noel'den hemen önce Dagens Nyheter, Nooshi Dadgostar çevresindeki yönetimle ilgili bir iç memnuniyetsizliği ele alan bir haber yapmıştı.

Partiiçi eleştirilerde bir milletvekili, ”Başkalarının fikirlerini dinlemek istemeyen bir yönetimimiz var. İstesen de istemesen de onların dediklerini yapmak zorundasın. Sol Parti hiçbir zaman böyle olmadı. Bölünme ve çok büyük problemler yaratmıştır” diyor.

Milletvekili, partinin gelişimini tanımayan ve diğerleri gibi bu yılki seçim kampanyasının tasarımını eleştirerek; ”ırkçılık karşıtlığı ve feminizm terk edilerek, yönetme yeteneğine sahip görünmeye ve daha geniş kitlelere ulaşmaya öncelik vermek için uğruna bu idealler terk edildi” ifadelerini kullanıyor.

Milletvekili ayrıca, ”Sol parti asla kişisel seçim yapmaz. Ama sonra aniden tüm resimlerde bir kişi var, Nooshi, Nooshi, Nooshi” diyor. Parti meclisinin birkaç kez meclis grubunu parti yönetim gibi ezdiğini hissettiğini söylüyor.

Aynı milletvekili, 2024'te Sol Parti'nin olağan kongresi yapılacak. Nooshi Dadgostar, partiyi neredeyse dört yıldır yönetiyor.olmuş olacak.Spekülasyon yapmak için çok erken ama birisi ona meydan okursa şaşırmam” diyor.

İsveç Sol Parti hoşnutsuzluk Nooshi Daggostar Meclis Grubu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ