KURT AVI BAŞLADI

İsveç’te yasal kurt avı başladı. İlk gün 10 kurt öldürüldü. Özellikle orta İsveç’te fazla olmak üzere bu yıl 75 kurtun öldürülmesi planlandı. Yapılan hesaplamalara göre İsveç’te 460 kurt yaşayor. Norveç Tarım Üniversitesi'nde vahşi yaşam ekolojisi uzmanı Olof Liberg, kurt kabilesinin oldukça canlı olduğunu ve her zamankinden daha iyi göründüğünü söylüyor.

KURT AVI BAŞLADI
KURT AVI BAŞLADI Admin
Bu içerik 557 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

75 kurdun öldürülmesini öngören ruhsatlı avının ilk gününde 10 kurt öldürüldü. Bu yılki av, kurdun en yoğun olduğu beş kentte 12,5 bölgeyi kapsıyor: Gävleborg, Dalarna, Västmanland, Örebro ve Värmland.

Pazartesi sabahı erken saatlerde, Värmland çevresindeki avcılar, bu yılki rekor avında avlayacakları kurtların izlerini sürmeye başladılar.

Bu yıl karın fazla olmaması  ve geç yağan yeni karın birçok yerde sorunlara neden oldu. Bugünkü rapor edilen 75 hayvanlık toplam avlanma kotasından 10 kurt öldürildi. Bunların altı tanesi Värmland bölgesinde gerçekleşti.

Polise göre, esas olarak avcılar için buluşma yerlerinde görünebilen şiddet eğilimli hayvan hakları aktivistleriyle ilgilidir. Polis, yasal olarak yapılan avlanma döneminde ülkenin dört bir yanından bu olaylar yaşandığını belirtiyor.

Bu, polisin artık kurt avıyla bağlantılı olarak avcılara ve ava yakın olmaya yatırım yapmaya karar verdiği anlamına geliyor.

Polisten Peter Karlsson, “Bahsettiğimiz bu yasal bir kurt avı, bu nedenle bu durumda avcıların işini kolaylaştırmak istiyoruz” diyor.

Ülke genelinde bu yılki kurt avında toplam 75 kurt avlanacak. Kurt avı en geç 15 Şubat'a kadar devam edecek.

İsveç Kurt avı Gävleborg Dalarna Västmanland Örebro Värmland
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ