İSVEÇ, FRANSA’DAN İKİ NÜKLEER REAKTÖR SATIN ALMAK İSTİYOR

Fransa’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Ulf Kristersson, bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapacağı görüşme öncesinde basın mensuplarıyla görüştü. İsveç ve Fransa'nın gelecekte nükleer enerji konusunda daha derin bir işbirliğine sahip olmasını istediğini vurguladı.

İSVEÇ, FRANSA’DAN İKİ NÜKLEER REAKTÖR SATIN ALMAK İSTİYOR
İSVEÇ, FRANSA’DAN İKİ NÜKLEER REAKTÖR SATIN ALMAK İSTİYOR Admin
Bu içerik 355 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Fransa’yı ziyaret etmekte olan Başbakan Ulf Kristersson basın mensuplarına,"İsveç'in en az iki nükleer güç reaktörü alması gerekiyor" söyleminde bulundu. Ulf Kristersson, Fransa'nın dünyada nükleer güç reaktörü üreten birkaç ülkeden biri olduğunu söyledi.

Ulf Kristersson basın toplantısında; “İsveç'in en az iki nükleer güç reaktörü satın alması gerekiyor, İsveç'in daha fazla nükleer güç elde etmesini sağlayan ülkelerden birinin Fransa olduğu gerçeğine tamamen açığım” diyor.

Ulf Kristersson, Salı günü Paris'te Emmanuel Macron ile bir araya geldiğinde, İsveç'in önümüzdeki altı ay içinde AB'yi yönetmeye hazır olduğunu göstermek istedi.

İsveç, AB Başkanlığı döneminde göçmenlerin birliğe gelmelerinin bir dış sınır ile önlenebileceğini ileri sürüyor. Böylece başkanlığı göçmenlere karşı bir dış sınıra taşımak için kullanmak istiyor.

Başbakan Ulf Kristersson Paris ziyaretinde, dış sınır üzerinde kontrole sahip olmazsak, iç hareketliliğin neredeyse imkansız olacağını söylüyor. Ancak Fransa'da, İsveç'in SD destekli hükümete karşı ağır dozda bir güvensizlikle karşılanıyor. Ve aynı zamanda odadaki filden kaçının: hükümetin İsveç Demokratları ile işbirliğine güven olmaz mantığıyla olaya bakıyor.

Fransa'nın en büyük gazetesi Ouest-France'da bu hafta "İsveç: Avrupa Birliği'nin artık güven verici bir başkanlığı yok" manşeti atıldı. Bunu, İsveç başbakanının hükümet belgeleri hakkında yazıldığında, Fransa'da aşırı sağ olarak tanımlanan şeyin ne olduğundan endişe eden metinler izledi. On yılda hem sol hem de sağdaki Fransız partileri için model olan ülke hakkında yazarken "Nazi kökleri" kelimesi tekrarlanıyor.

Fransa İsveç Başbakan Ulf kristersson Emanuel Macron Fransa ziyareti Nükleer Reaktör işbirliği AB dönem başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ