JORDBRO’DA KURŞUNLANANLARDAN 25 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ

Stockholm'un güneyindeki Jordbro'daki banliyö tren istasyonunda iki kişi kurşunlandı. Kurşunlananlardan biri 25 yaşındaki bir gençti. Hastanede öldü. Stockholm Polisinden Per Fahlström, katilleri aramak ve cezai soruşturma tedbirlerini uygulamak amacıyla bir polis operasyonu başlattık diyor. Polis, katili yakalamak için güvenlik kameralarını tarıyor.

JORDBRO’DA KURŞUNLANANLARDAN 25 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ
JORDBRO’DA KURŞUNLANANLARDAN 25 YAŞINDAKİ GENÇ ÖLDÜ Admin
Bu içerik 377 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Dün akşam saatlerinde 15.48'de, Jordbro'da silahlı bir saldırı olayı gerçekleşmişti. Olayın ilk planda bir hesaaplaşma olduğu görülüyordu. Olayda biri 25 diğeri 38 yaşınlarında iki kişi yaralandı. 25 yaşındaki genç vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanırken diğeri bacağından yara aldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralılardan genç olanın durumun ağır olduğu söylenmişti.

25 yaşındaki genç, cinayete teşebbüs suçundan kısa süre önce hapis cezasından serbest bırakılmıştı. 2016'da bu genç ve diğer eylemciler, bir kişiye ateş ederek sırtından yaralanmasına neden oldular. Ayrıca bir çete cinayetiyle ilgili soruşturmada da yer aldı.

38 yaşındaki kişi, diğer suçların yanı sıra, ağırlaştırılmış silah suçları, uyuşturucu suçları, hırsızlık, ağır yaralama ve nitelikli hırsızlık suçlarından birkaç kez hapis cezasına çarptırıldığı ve dosyasının poliste kabarık olduğu söyleniyor.

Stockholm polisindenFahlström, “Katili yada katilleri aramak ve cezai soruşturma tedbirlerini uygulamak amacıyla bir polis operasyonu başlattık” diyor.

Polis, çevredeki kameraların envanteri üzerinde çalışıyor ve tanıklarla görüşmelerini sürdürüyor.

Bugünkü Expressen gazetesinin “Tartışma” sayfasına bir makale yazan savcı Lisa dos Santos; “gangster kültürünün bizi ele geçirmesine izin veriyoruz ve bunun bizi şimdi nereye götürdüğünü kendimize sormalıyız” diye yazıyor.

İsveç kendi yarattığı bataklığın içinde debelenmeye ve kurtulmaya çalışıyor.

Stockholm Jordbro cinayet çete Stockholm Polisi ölüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ