BİR PATLAMA DA NORRKÖPİNG’DEN

Norrköping'in merkezinde bir kafeteryanın giriş kapısında bir patlama meydana geldi. Olay yerinde ayrıca başka bir şüpheli nesneye de rastlandı. Olay yerine Ulusal Bomba Ekibi çağrıldı.

BİR PATLAMA DA NORRKÖPİNG’DEN
BİR PATLAMA DA NORRKÖPİNG’DEN Admin
Bu içerik 445 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Cumartesi gecesi 02.44'te, Norrköping'in merkezinde yüksek sesli patlamalar duyanlar polisi arayarak alarma geçirdiler. Olay yerine gelen polis ekipleri, bir kafenin girişinde bir nesnenin patladığını tespit etti. Olay yerinde başka bir şüpheli nesne daha bulundu ve kapının etrafındaki alan kordon altına alındı.

Ulusal bomba imha birimi olay yerine çağrıldı ve Cumartesi sabahı saat 07.33'te geldiler. Sabah saat dokuzdan hemen sonra bomba imha ekipleri işlerini bitirdiler. Güvenlik şeritlerini kaldırıldı. Polisin yaralanmalar olup olmadığına ilişkin herhangi bir bilgisinin olmadığı belirtildi. Polis, halka açık mekanlarda tehlikeli hasarla ilgili bir ön soruşturma başlattığı açıklandı.

RÅGSVED’DEKİ PATLAMAYLA İLGİLİ BİR GENÇ GÖZALTINA ALINDI

Geçen hafta Rågsved'de meydana gelen patlama şüphesiyle 18 yaşındaki bir genç gözaltına alındı. Geçen Perşembe akşamı, 18 yaşındaki bir genç suça karıştığı şüphesiyle tutuklandı. Daha sonra bir süre gıyabında gözaltında tutuldu.

SVT'nin bildirdiğine göre, Stockholm bölgesinde oturan genç, Cumartesi günü olası bir nedenle kamu tehlikesi şüphesiyle tutuklandı. Daha önce, diğer şeylerin yanı sıra, soygun, saldırı ve silahla ilgili suçlardan hüküm giymiş olduğu açıklandı. 18 yaşındaki gencin hakkındaki suçu reddettiği belirtildi.

BU STOCKHOLM SON İKİ HAFTADA MEYDANA GELEN OLAYLAR

25/12 - Noel sabahı, Ölüm Devriyesi bağlantılı çete üyesi Mehdi "Dumle" Sachit, Rinkeby'de vurularak öldürüldü.

26/12 – Enskededalen'de bir apartman kapısında patlama. Adreste suçlu Dalen şebekesiyle bağlantısı olan bir kişi yaşıyor.

27/12 – Enskededalen'de aynı yerde ikinci bir patlama.

27/12 – Gubbängen'de bir apartman cephesine ateş açıldı. Adreste Rågsved'deki bir suç şebekesiyle bilinen bağlantıları olan bir kişi yaşıyor.

28/12 – Gubbängen'de aynı merdiven boşluğundaki bir ön kapıya otomatik silahlarla yaklaşık 20 el ateş edildi. Dairede suçla bağlantısı olmayan bir emekli kişi yaşıyor ve teoriye göre eylemciler yanlış kapıya ateş etmişler. 14 ve 15 yaşlarında iki erkek çocuk, olaydan hemen sonra suçüstü yakalandılar.

28/12 – Farsta'da bir apartman kapısında patlama. Farsta'daki bir suç şebekesiyle bağlantısı olan bir kişi bu adreste yaşıyor.

31/12 – Rågsved'de bir apartman kapısında patlama. Dalen ağına bağlantısı olan bir adamın adresle bağlantısı var.

31/12 – Vällingby'deki McDonald's'ta ölümcül silahlı saldırı. Hässelby/Vällingby'de bir suç şebekesiyle bağlantısı olan 20'li yaşlarında bir kişi vurularak öldürüldü. İki kişi daha yaralandı.

2/1 – Grimsta'da bir apartman kapısında patlama. Adreste Hässelby/Vällingby'deki bir suç şebekesiyle bağlantısı olan tanınmış bir rapçi yaşıyor. Tutuklananlar arasında bir başka ünlü rapçi daha var ama daha sonra serbest bırakılıyor.

2/1 – Bagarmossen'de bir apartman kapısında küçük çaplı patlama. Adreste çete bağlantıları olan bir kişi yaşıyor.

4/1 – Jordbro'daki mekik istasyonunda ölümcül silahlı saldırı. 25 yaşındaki bir kişi vurularak öldürüldü ve 38 yaşındaki bir kişi yaralandı. Vurulanların hem suç geçmişi var hem de merhum kısa süre önce uzun bir hapis cezasından salıverildi.

5/1 – Farsta'da bir kapıda patlama. Adreste Farsta'daki bir suç şebekesiyle bağlantısı olan bir kişi yaşıyor.

Kaynak: Basın ve polis kaynakları

İsveç Norrköping patlama kafeterya şiddet çete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ