MALMÖ’DE BİR EVDE 21 575 ADET TRAMADOL BULUNDU

Geçen sonbaharda Malmö’de polis devriyesi sokakta konuşan üç kadının hareketlerinden kuşkulanıyor. Görüşme sonrasında üç kadından birinin farklılıklar sergilediğini sezerek takip ederler. Daha sonra kadını durdurak sorgulamaya alırlar. Kadın uyuşturucu müptelası olduğunu ve tramadol adlı narkotika sınıfından bir ilacı kullandığı ve evinde fazlasıyla var olduğunu söyler

MALMÖ’DE BİR EVDE 21 575 ADET TRAMADOL  BULUNDU
MALMÖ’DE BİR EVDE 21 575 ADET TRAMADOL  BULUNDU Admin
Bu içerik 649 kez okundu.

İSVEÇ POSTASI

Olay 2022 sonbaharında bir polis devriyesi, Malmö'de dışarıda buluşan üç kadın görür. Kısa bir süre kalıp sohbet ederler ve yollarına devam ederler. Polis, toplantının arkasındaki itici güç olarak gördüğü kadınlardan birini takip etmeye karar verir.

Expressen gazetesinde yer alan habere göre, devriye polisi, kadını durdurarak uyuşturucu kullanıp kullanmadığını sorar, polisin kadının davranışlarından şüphelenmeye başlar. Devriye polisi soruşturma esnasında, "Gözleri çok fazla irkiliyor ve fiziksel olarak gerginleşiyor, yerinde duramıyor ve elini çantasına koyuyordu" diyor.

26 yaşındaki kadın polise, kendisinin yanındaki çantasında "az bir miktarda tramadol" olduğunu söyler. Devriye doğru iz üzerinde olduğunu anlar. Kadın evde daha fazlası var, der. Bunun üzerine polis evi aramaya karar verir.

Devriye eve girdiğinde yaptığı aramada yatağın altında ve bir çamaşır sepetinde 21.575 tramadol tableti bulur. Ayrıca paketleme ekipmanı da bulurlar ve şüpheler kadının büyük ölçekte uyuşturucu işleyip sattığını ortaya koyar.

Kadın kendisinin sadece kullanıcı olduğunu iddia eder. Mahkemedeki duruşmasında 26 yaşındaki zanlı, birkaç yıldır tramadol kullandığını söyler. Bağımlılığı için yardım aradığını ve bırakmayı başardığını, ancak polisin baskısından birkaç ay önce tekrar uyuşturucu almaya başladığını söyler.

Bir satıcı ondan tabletleri evinde tutmasını ister. Karşılığında kendisi için tramadol verir. Kadın savunmasında, "Ona bu ilaçlar bittiğinde artık ona yardım etmeyeceğimi çünkü tedaviye gideceğimi söyledim. Aptalca olduğu için ilaçlara gerçekten dokunmak istemedim" biçiminde ifade verir.

Malmö bölge mahkemesi, kadının yaptığı açıklamanın zayıf ve sonradan akla gelen bir düşünce olduğuna inanıyor. Çarşamba günü üç yıl üç ay hapis cezasına çarptırıldı. Kadın uyuşturucuyu sakladığını kendisi itiraf ediyor, ancak uyuşturucuyu istemediğini ya da satmadığını ısrarla söylüyor.

Kadının avukatı Emanuel Petersson, kadının temyize gitmeyi düşünüp düşünmediğini söylemek istemiyor. Avukat, ”Yorum yok” diyor.

isveç malmö narkotika uyuşturucu tramadol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
19 MAYIS 1919 TÜRK’ÜN DİRİLİŞ VE ŞAHLANIŞ GÜNÜNÜN ADIDIR
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ
ERMENİLERİN KATLETTİĞİ 519 BİN TÜRK’ÜN ACI ÖYKÜSÜ